Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pc se se sam vypne

hoj. Co muze zpusobovat nahle vypnuti celeho pc? Nevim, jestli v tuhle chvili je treba nejakych parametru. Pc je bazarovka s nejasnou minulosti a po zapnuti doma tam na hdd byly dva os. 10ka a 7 ma. 7 ma po spusteni hodila modrou smrt a 10 ka se strasne sekala. Kdyz uz jsem sel instalovat novy os win 7 tak proste se to po nejaky dobe nepravidelne z niceho nic vypne. Proste blik a cerno a vyplej pc. Zmacknu, najedu zpet na plochu a podarilo se mi nainstalovat novou, cistou sedmicku. Jsem na plose a jdu smazat stare soubory windows.old a pri mazani opet pc vypne. Teplota veskerych komponentu je dle omaku sotva tepla. Muze tam byt vadny zdroj? Neco na desce? Nebo si nekdo hrat s voltazi ?

Pokud byl chladič uvolněn, pak ho bez výměny pasty prostě nikdy neusadíte tak, aby chladil správně. Čili moje rada z první odpovědi platí. Až bude hotovo, pak také doporučuji zvážit update BIOSu, neboť u všech novějších verzí, než je vaše, výrobce uvádí v seznamu řešených problémů "Improve system stability."

Mate pravdu. Pasta tam nebyla. Nejsem profik, vzdy jsem mel notas a s rozebiranim pc jsem se setkal prvne. Myslite, ze pastu zvladnu nanest sam, aby byla funkcni? Muze ta teplota zpusobit okamzite vypnuti bez pozvolneho vypinani? Dale update biosu sezenu tedy s nazvem desky a hledani update bios? Dekuji za vas cas

Dobra a mohu vedet proc? Jinak samozrejme budu mit jen holy os bez ovladacu. Existuje nejakej program, co by si vse doinstaloval sam? Nekdy davno jsem slysel zde na poradne, ze se tam musi doinstalovavat hoodne veci. Patice ci co. Omluvte me, neznam to :D Vim ze si najdu driver na gpu a zvukovku, kdyz tam nebude,ale tam koncim,ale radice apod. To jsem nikdy nedelal. Ted jsem tam doinstaloval novy os s novym hdd, tak uvidime.

No to jo :O Tak jo,mam ted 3 dny dvanactky,ale az to koupim a napatlam, tak napisu vysledek,jestli to pomohlo. Kolik by mel mit tak procak teplotu? Na plose bez zateze? Koukam na aidu viz priloha a asi tam jsou nesrovnalosti ve voltech? Nebo?
Edit: na jinem hdd absolutne nevypadava. Sice ma teplotu procaku u 70-80 bez zateze,ale os drzi, takze to asi bylo diskem, zatim budu testovat a hned,jak to pujde, tak zapastuji.

Ta teplota neni v poriadku. Mozu byt aj zle zaaretovane tie umelohmotne koliky chladica, apod.

Ten druhy disk mas zavireny preto ti to prehrial tak ze sa to az vyplo (125°). Apod.

Pastu hlavne treba ocistit ak je tvrda, z oboch veci, neviem cim ci alkoholom ci hajzlakom, a dat velmi tenku vrstvu novej.

Jedna věc je jistá a sice ta, že teplovodivá pasta tam není. Už jí mám objednanou. Větrak se budu snažit usadit co nejvohdněji a myslím, že tou pastou by se to mělo vyřešit. Jak klesne teplota, dám se do update biosu a dál budu zkoušet starý disk. Zatím děkuji za všechny reakce.

A jaky tedy? Myslim si, ze jsem ho upevnil dobre, akorat to nema absolutne zadnou pastu. Tu tam dam v nedeli-pondeli. Nebo to mam dat do servisu? Asi bych tam dal tu pastu a zjistoval dal, jak se to s tim bude chovat. Bios jsem dal do default nastaveni, kdyby tam byl nejakej bordel v taktovania mam tam novy hdd.

OK. Kouknu na to. Zeptám se ještě, jaké bych tam mohl dát ramky? Koukal jsem, že max 16gb ddr 3 a max 1333mhz. Nebo jsem koukal špatně? Mohl bych tam dát ddr3 s vyšší rychlostí? Jakej je rozdíl mezi pc ram a serverovou? Snažl jsem se to najít,ale že to musí být nějak s tou deskou kompatibilní a prostě tomu nerozumím.

Mozes aj vyssiu rychlost ale zrejme max. 4GB na modul a aj to by musela byt 2R.
Serverova ti nebude fungovat.
Neviem kolko mas RAM a co tym chces dosiahnut, ale PC sa tym nezrychli.
(edit: resp. pozeram ze tam mas 2GB tak si dokup stejnu ak to je len 1 modul, CPU-Z ti ukaze na karte SPD ze co mas za moduly, alebo oci.)

v planu mam koupit 1x8gb modul ddr3 1333mhz a nechat tam u 2gb,aby tam bylo alespon 10gb. Grafika Bude gtx750 mozna lepsi, jeste uvidim, dokoupim ssd a k ucelu upravy fotek, videa hrani nejakych her. jinak deska ma 1000-1333mhz na ddr3, takze soudim, ze davat tam 1600mhz mi nepomuze.

TAK BYCH VÁM VŠEM CHTĚL PODĚKOVAT ZA POMOC PŘI ŘEŠENÍ TĚCH TEPLOT!!! DĚKUJI !!!!

1x8GB ti nebude fungovat.
Kup si 1x2GB idealne presne stejny model jak tam mas momentalne (a daj to do dual channel slotov viz navod k doske). Ked bdues kupovat ine veci jak tu pisem tak ti to nebude fungovat.

Co sa tyka rychlosti mozes kupit aj 1600ku, to je uplne jedno, pojde na 1333.

Pánové, ještě bych potřeboval další radu. Ten disk, co jsem puvodne vyndal z pc a nahradil jinym jsem chtel ted naformatovat a použivat ho jako záložní. Formátování v tento počítač bylo neúspěšné, protože při formátování se nic nedeje. Spustim ho a pul hodky a furt nic. Tak jsem dal storno a na disku se objevilo viz screen a nejde otevrit,ani formatovat.
v CMDS a příkazu format:c se take sekne a nic

Protoze system mam na F ku a ne na cecku. Normalne mi vse funguje a je jedno, jestli mam os na c, nebo na f. Proste mel jsem jinej hdd, udelal jsem instalaci vseho a jedu. pripojil jsem starej hdd a stalo se tamto. chtel jsem ho uzivat na zalohu, ne jako na system. Proto jsem ho chtel komplet smazat. Pruser je, ze ted se neukaze ani v tento pocitac, nikde proste neni, zmizel po preruseni formatoavni :D