Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 100% CPU, paměť a disk

Dobrý den,

již ve zmiňovaném problému se zasekáváním notebooku jsem psal o vysokém využití CPU, paměti a disku.
CPU se zvyšuje na 100%, paměť je většinou kolem 80 a disk se také často zvedá na 100. Problém jsem už párkrát zkoušel vyřešit, například jsem zakázal superfetch apod., to mi sice pomohlo, jenže po restartu se problém znovu obnovil. Nevíte co s tím?

Acer Extensa 2508
Win 10
Inter Celeron CPU N2840 2.16Ghz
2 GB RAM
64 bit

Děkuji za rady.

Tak teď mám CPU 2%, paměť 68% a disk 2%, vždy když otevřu prohlížeč a pak správce úloh, tak CPU vyskočí i na 68 a pak hned zase dolu.
Není tu nic co by to vytěžovalo, prostě jako by za všechno mohly systémové aplikace na pozadí. Proto se mi ani nezdá že by měl samotný prohlížeč (Edge, optimalizovaný pro win 10) tolik počítač zatěžovat.

Původně byl v počítači win 8.1, ale win 10 tu mám už nějakou dobu a fungoval bez problémů. Jinak vše původní.

piasal si

CPU se zvyšuje na 100%, paměť je většinou kolem 80 a disk se také často zvedá na 100

tak vtedy si mas tam pozret ze co presne to vytazuje a zabera.

Inac edge je sracka ja ked som skusal W10 na baytrail netbooku tak sa zasekaval tiez, proste nepouzivaj edge je to nefungkcny srot, nepouziva to nikto, ty si jediny na svete.

2 GB RAM není nic moc. Ty hodnoty v tom správci úloh se dají seřadit podle velikosti/výkonu/zatížení. Screen by se hodil z doby, kdy jsou ty hodnoty extrémní a bylo tam vidět, které aplikace to vytáčejí na ta maxima. Přehlednější by to bylo taky, kdybys zvolil záložku Podrobnosti a tam to seřadil podle vytížení CPU.

Ale hovno (mam tusim stejny CPU a edge sa proste zasekaval aj hned po instalacii W10, a cely ten W10 bol nahovno, preto som tam nechal povodne W8.1 kde funguje jak Win tak firefox absolutne skvele a svizne. Antiviry samozrejme ziadne nemam, nie som debil. Skusil si odinstalit vsetky antiviry?).

ten krám má naprostý nedostatek ram na normální fungování windows.
má slabý výkon procesoru, aby jakoukoliv trochu náročnější úlohu odbyl co nejdřív a nezdržoval.
jak chceš přeinstalací windows odstranit nedostatečný hardware?

když tomu nejde upgradnout ram (u šmejdu acer s pamětí pravděpodobně zapájenou rovnou na desce asi těžko), můžeš do toho leda zkusit nainstalovat tupý android nebo win xp.

blbost je vyhazovat peníze za šmejd, čili na tvojí straně.
čemu říkáš "fungovalo v pořádku" se 2gb ram, co bereš za drogy?
microsoft zapnul svým win10-ovcím kompresi paměti. nejen že je to k ničemu, ale ten šmejd od aceru na to nemá ani výkon cpu - kdyby tě zajímalo proč to máš celé vyhodit.

kup si zas nějaký ojeb od aceru a přijď se s tím zase pochlubit, dostaneš diplom za vytrvalost, nikoli za inteligenci.

"Stále kvoká..." a pořád není setříděno podle vytížení CPU v době té "špičky". A žádná špička tady vůbec není podchycená. Co vlastně vůbec řešíš? Pokud při načítání stránek vyleze CPU nahoru a pak se to vrátí do normálu, tak asi není co řešit.

Koukni taky do té záložky Po spuštění. Teoreticky tam nemusí být vůbec nic, v případě noťasu je tam možný snad nějaký software ovladače tačpádu. Můžeš to taky vyzkoušet v nouzovém režimu systému, jestli tam bude nějaká podstatná změna (ty programy v Po spuštění se v nouzáku automaticky dočasně nespustí). Pokud to v nouzáku bude dosahovat božských výšin, tak zruš ty programy v Po spuštění (kromě opravdu nutných).

To vše jsem právě i udělal, problém se zvýšením CPU na 100 při nečinnosti jsem jakžtakž spravil, ale když mám například otevřený prohlížeč,tak problém trvá. Nemůžu tedy zrušit programy, které systém zatěžuje a přitom je používám (v mém případě Chrome s jedinou záložkou)