Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problikávání monitoru

Zdravím, mám problém s monitorem ale nevím, zda je to v něm nebo v PC, ve chvíli, kdy je PC v režimu spánku a chci ho opět "spustit" monitor bliká, černá obrazovka pak na vteřinu se objeví obraz a stále dokola, dělá to už týden, první den naskočil do třeba půl minuty, dnes už mu to trvalo 25minut problikávání. Když naskočí, tak už běží krásně, opět až do spánku nebo vypnutí PC. Kabelem by to prý být nemělo. Monitor je cca 2 roky starý Samsung

To ma len DVI vstup a vobec nic ine? Monitory s DVI zvyknu mat aj aspon este VGA.
Mas teda kabel DVI - DVI strceny do oboch stran priamo, a ziadne redukcie na kabli?
Monitor a PC je strceny v stejnej 230V zastrcke? Ak ne tak to skus dat do stejnej (cez rozdvojku alebo multipredlzku), a poodpajaj vsetko od PC co ma nejake spojenie na spolocnu antenu alebo ine zastrcky. Skus kabel dotlacit na oboch stranach apod.
Ale ked sa to deje len po sleep, tak to je divne, ptz sleep a zapnutie je to same, deje sa to teda aj po zapnuti??

Ano, jak po spánku tak po zapnutí nebo restartu. Zkoušela jsem i jiné zástrčky - jsou v PC tyto tři a vše stejně. Jiný kabel nemám, aby na jednom konci měl tu úzkou zástrčku a mohla bych to zkusit třeba připojit k notebooku.
Takže asi "nový - jiný" monitor, jen doufám, že je opravdu problém v něm.

2 roky starý? Tzn. po záruce? Aktivovalo se "kurvítko". Je-li dostupný rozumný servis, který vymění vadné kondenzátory (95% všech případů kurvítek) za 50Kč + 200-500Kč práce, tak opravit, pokud je jen servis, který vymění celou desku za 1000Kč + 500Kč práce, tak si rozmyslet, zda není lepší třeba značkový monitor z bazaru za 1500Kč, který může šlapat ještě 5 let... (právě na jeden takový už cca pátým rokem koukám)
Každopádně pro 100% jistotu, že to je monitorem, bych ho zkusil připojit k jinému počítači... Počítače mají všichni, tak by to snad neměl být problém...

Muzes to zkusit, ale s velkou pravepodobnosti jsou to ty kondenzatory, symptomy odpovidaji celkem presne. Bude se to zhorsovat, az to jednou nezapnes vubec.
Nemucil bych ho a nechal bych vymenit ty kondenzatory, nez nekterej z nich vybuchne a napacha vetsi skody :) Nebo ho daruj nekomu, kdo si ho opravi.