Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "repase" windows 7

Dobrý den.
Na přiděleném netbooku Asus 1215 s 2GB paměti a SSD mám zlenivělé Windows 7 Enterprise 32bit. Když jsem to naposledy instaloval, tak jsem se poněkud zapotil s ovladači a tak bych se po 4 letech od instalace chtěl před případnou reinstalací pokusit Windows lehce "oživit". Oživit proto, že nb používám jen občas a nechtěl bych s tím ztratit zbytečně hodně času.

Skenování chráněných systémových souborů a náhrada poškozených pod administrátorským oprávněním přes sfc /scannow prochází s chybami ale z logu toho moc nevyčtu.
Ověření ovladačů verifier /standard /all skončilo bez modré smrti. Takže tam problém není.
Pro DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth z desítek nezná Windows 7 klíč RestoreHealth. Takže to nepomůže.

Je ještě nějaká další možnost, jak Windows mimo reinstalaci "oživit"? HW je daný, přidání paměti není reálné.

Ten disk je na sata2 a jiný už tam nepůjde. Nb je už na konci své životnosti.
No, doufal jsem, že pro w7 existují ještě nějaké zázračné hoffmanské kapky (třeba jak DISM RestoreHealth u w10) o kterých nevím.

Ale i tak děkuji. Až bude více času, tak to přeinstaluji.

Dve moznosti oziveni Windows 7:

1. Nastroje pro spravu - prohlizec udalosti - zjisti chyby a vygooglit, jak opravit. Nastroje pro spravu - sluzby - zakazat sluzby, ktere nejsou potreba, ale opravdu u toho myslet, at nezakazes neco duleziteho, aby pak pocitac jeste nastartoval.

2. Zaloha dat - format disku - cista instalace Windows 7.

:-) Jsem bývalý admin (cca 4 roky zpátky) a tam mi mé stroje zůstaly pod palcem i nadále.

Enterprise je podniková licence a instaluje se přes SCCM, takže instalace zase tak dlouho netrvá. Problémem byly ty ovladače, se kterými jsem se při odstraňování otazníků docela natrápil. A proto vznikl výše uvedený dotaz.

Na přiděleném netbooku Asus 1215 s 2GB paměti

vůbec se tím shitem nezabývej, vrať jim to, že na nesmysly nemáš čas.

4 roky bývalým adminem občas používaná windows mají být v normálním stavu, bez nutnosti sfc /scannow.
kromě nutného bordelu zavlečeného do nich konfliktními aktualizacemi samotným windows nic není (až na tu ram).

ale jestli je to klasický korporátní otloukánek s povinnými instalacemi všech možných kancelářských sraček, ten 2gb odpad nebude nikdy funkční, na korporátní zrůdnosti nestačí ani 4gb notebuky s normálním procesorem.

já třeba z testovacích mašin odinstalovávám multimediální hovadiny, dělám z nich vlastně "windows n". nemá to vliv na rychlost, spíš prevence proti zranitelnosti. a nastavuju klasické grafické schéma.
to je tak všechno, co s tím krámem jde dělat.