Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kterou přenosnou tiskárnu na A4 doporučíte?

Zdravím a prosím o radu, kterou přenosnou tiskárnu na papíry A4 na tisk účetních dokumentů a smluv byste doporučili.

Požadavky:
* co nejmenší rozměry
* co nejlehčí
* stačila by černobílá (ale není podmínkou)
* určitě ne termotiskárna (je potřeba trvanlivý tisk na běžném papíru)

Baterie být nemusí, stačí napájení ze sítě.
Připojení - může být kabel (např. USB), nemusí to být bezdrátové.
Cena? Dejme tomu 6-8 tisíc včetně dph (levnější potěší, ale není podmínkou).

Předběžně váháme mezi Canon Pixma iP110 a Epson WorkForce WF-100W,
porovnání je zde
Máte s některou z nich zkušenosti? Nebo doporučíte jiný typ?

Předem děkujeme za odpovědi.
.-)
Změna kategorie, původně: Hardware (Kurt)

Mně se zase víc líbí ta Epsonka - menší, lehčí, rychlejší, s trvanlivějším pigmentovým tiskem a přímým WiFi připojením (WiFi Direct). Navíc má displej, což se může někdy hodit. Minimálně stav nabití by to mohlo umět zobrazit.

Podle ohlasů na Alze ten Canon neumí přímé WiFi připojení, jenom u Windows XP to lze nějak zprovoznit, ale třeba to jenom někdo neuměl nastavit.

Na fotky bude asi lepší Canon, na barevnou grafiku Epson, na černobílý text hodí obě (u Canonu je také pigmentová černá na text).

Moc děkuju za všechny reakce.

Nám je jedno, která z nich to bude, může to být třeba i jiný typ, hlavně co nejmenší a nejlehčí kvůli přenášení. Fakt by stačila černobílá, ale podmínkou je ten trvanlivý tisk na papíry A4 (což vylučuje termotiskárny). Máte-li tip na jinou tiskárnu, podělte se prosím :-)

(Na práci máme v kanceláři spolehlivé laserové tiskárny, které zvládnou i velké objemy tisku.)

Problém je, že inkoustové prostě tu barvu při zapnutí také cákají. Pokud to má být trvanlivější tisk a zároveň i cena tisku je uvažována, pak vzhledem k tomu, že se to hodí stejně do auta, pak rozměry a hmotnost bych dal na poslední místo:
- klasika - levněji ani ten tisk snad nejde.
- kompaktní laser - jen černá, těžší a s větší spotřebou el. energie, ale nic nezaschne.
- inkoust - opět větší rozměry, hmotnost a menší skladnost a jen černá. Náklady na tisk ovšem na druhé příčce.

Kurt: Občas je přenosná tiskárna k nezaplacení a normální tiskárna ji stěží zastoupí. Měl jsem třeba ve firmě pojišťováka, který veškeré smlouvy připravil na NB a vytiskl na vlastní přenosné tiskárně, bez zdlouhavého ručního vypisování nebo opakovaných schůzek, byť kdyby mi je poslal emailem v PDF, tak bych je také mohl hned vytisknout. Ovšem kdybychom se setkali někde v restauraci nebo kavárně, tak to již vytisknout nedokázal. A to tam byly i nějaké okamžité opravy, ovšem stačilo to změnit v NB a znovu vytisknout potřebný list. Bylo to rychlé, elegantní a profesionální, zanechalo to ve mě dobrý dojem a pojišťovák přitom neriskoval, že si to třeba rozmyslím něž přijede s vytištěnými smlouvami.

ms_vysirac: Kdyby mi v kanceláři začal šaškovat s něčím podobným, tak si v přinejlepším něco pomyslím o jeho normálnosti nebo ho přímo vyrazím.

Info pro ty, koho zajímá, jak jsme se rozhodli - vybrali jsme ten Canon. Důvody: Asi se kupuje nejvíc, má většinou dost kladných ohlasů od uživatelů, relativně rozumné náklady na tisk a přijatelné rozměry.

Kromě uvedených tiskáren jsme ještě zvažovali i HP Officejet 202 (cenově, váhově i rozměrově srovnatelná).

Srovnání nákladů na tisk z dostupných informací: Počítala jsem, na kolik by vyšla cena 1 výtisku A4 černobíle. Při výpočtech jsem brala v úvahu pouze cenu originální černé cartridge včetně dph + uváděnou výtěžnost. Výsledek?
:-) HP 0,71 Kč/stránku
:-| Canon 1,30 Kč/str
:-( Epson 2,12 Kč/str

Pokud bychom porovnávali váhu a rozměry, vyjde pořadí přesně opačně:
:-) Epson je s 1,6 kg nejlehčí a nejmenší (154 x 309 x 61 mm)
:-| Canon má 2 kg a 185 x 322 x 62 mm
:-( HP má 2,2 kg a 186 x 364 x 69 mm

Canon nám tedy vyšel jako "zlatý střed". Pro tiskárnu si půjdeme za 2 dny, zaplacená ještě není. Pokud tedy máte někdo nějakou připomínku či názor, tak sem s ním ;-) Díky!