Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Start bez cpu

Zdravím všechny. Mám trochu atypický dotaz. Je normální chování základní desky bez vloženého cpu po startu takové, že se po cca 0.5 sec vypne a poté zase zapne a už jede "normálně"?

Nechal jsem nedávno reklamovat cpu, tak doufám, že byla chyba tam a né i v desce, nebo ramkách...
Díky všem za odpověď.

Na jiné desce taky nefungoval. Jiný zdroj jsem zkoušel a bez ramek to dělalo úplně to stejně co s nima. To je, že se rozsvítila deska, chlazení a hned to chcíplo. Tohle dělalo i na druhé desce. Takže čím by to asi mohlo být?

Je normální chování základní desky bez vloženého cpu po startu takové, že se po cca 0.5 sec vypne a poté zase zapne a už jede "normálně"?

Já jsem si to četl několikrát dokola, než jsem to nakonec asi stejně nepochopil. :-D
Takže se ptáš na chování základní desky bez CPU, která se nějak sama vypne... Pak se zase sama nějak zapne a potom už "jede normálně". Co znamená to "normálně"? Protože bez procesoru není normální, aby to jelo normálně. Uff!

že se větráky točí, pumpa ve vodníku pumpuje, disky jedou, deska a vše co má svítí. Proto ty uvozovky. ;)

To je jak auto bez motoru z kopce, taky myslíš jak jedeš, nebo když rozsvítiš blikátka na smetáku taky nebudeš říkat ze je to vánoční stromeček, protože svítí.
To že se točí ventylátory a vše na napájecích 12V/5V (na které je i to čerpadlo z WaterCooling) větvích nic neznamená, to pojede i bez RAM, když spustíš PC, spustíš zdroj, to je jak otočit klíčkem v aute se ti taky rozsvítí světla i když v autě chybí motor, stačí jen 'auto baterie' = 'zdroj' aby měl rozsvíceny světla.

Jestli máš na základní desce POST LED nebo 2-Digit se o tom presvedčíš sám, na jakém cyklu se POST zastaví ;-)
(Jestli je to pro UP BIOSu, tak to CPU potřebujete, bez něho to nejde, az na pár zakladnich desek tuším výrobce Asus ale půjde jen o par typu, ktery má na to speciální USB 'port' pojmenovany 'USB BIOS FlashBack' který tento suchy FLASH umožňuje, ale musi byt nebo je napájen z 24Pin ATX/na základní desce pod napětím)

POST LED nemám, ani 2-Digit, jinak bych si to zjistil sám. Do biosu nechci. Chci zjistit, jestli je dané chování v normě, nebo je tam něco zle... Není to první pc co jsem složil a nejsem dement, abych nevěděl, že pc bez ramek, nebo cpu nespustíš... Proto jsem to napsal do uvozovek, ale to tu na poradně asi nikdo nechápete...

To těžko říct, zda je to v pořádku, či ne, to zjistíš až s funkčním CPU.
Když mi zdechla základní deska, tak taky se jen točily větráky, svítily diody, ale to bylo tak všechno. Jen do ní šlo napájení, ale jestli fungovaly DC-DC měniče pro procesor, to už poznat nebylo.