Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ram pre amd Ryzen r7

Ahoj. Môžete mi prosím doporučiť nejaký model DDR4 ram 16GB do Ryzen r7 ? Doska je B350 Mortar artic .Počul som o nejakom probléme s kompatibilitou, preto tak dementná otázka. Ďakujem
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Osobně mam vyzkoušené s kombinací na R5/R7 (i na jiných modelech 'MSI Arsenal', jako Tomahawk) fungují a osazuji (pro herní PC):

KINGSTON - (2x8GB) DDR4 2666MHz

- Kingston HyperX Fury Black 16GB
- Kingston HyperX Savage Black 16GB

CRUCIAL - (2x8GB) DDR4 2666Mhz

- Crucial Ballistix LT Tactical 16GB
- Crucial Ballistix Sport LT 16GB
(Po UP posledních dvou nových AGESA /0.4b, 0.5, tyto problémy z velké části odpadli, kde ta kombalitita, také díky práci výrobců a častým UP BIOSu tady ten fenomén problému s frekvence RAM : Nbridge/MemoryController s CHPST AMD pomalu mizí)

Při skládaní PC nějak nepokouším štěstí, navíc s novou platformou RYZEN, kde často nahlížím na kompatibilitu uvedenou výrobcy a to i pro M.2 a disky, zatím jsem se s problémem nesetkal (tedy az některé RAM s frekvencí 3000Mhz a vice, tak když budete hodně na vážkách, klidně vámi vybranou RAM zkuste identifikovat v seznamu podporovanych : https://www.msi.com/Motherboard/support/B350-TOMAH AWK-ARCTIC.html#support-mem-2 ;-)

Ano pojede, u problému s M.2 (výkon, detekce, BSOD atd) mi projevoval sand jen SMASUNG*960 (coz bylo již opraveno v microCODu/BIOSu základních desek a né jen na platforme RYZEN) a jedné CR-MP500, tady ty WD (z těch 3 co jsem osazoval) žádný problém nikdy nebyl, jen u osazení RAID/MSI Genie 2xM.2 nejsou všechny SATA proty dostupné (SATA 1+5), kde ale nejde o HW chybu, ale vlastnost .

- V každém případě, bych po zakoupení doporučil před instalaci operačního systému nejdříve 'UPdatovat' váš BIOS (v BIOS/UEFI položka M-FLASH) na poslední dostupnou verzi 7A34vH4.
(FLASH proveďte pomoci PORTU : "USB 2.0", v BIOSe je také pro instalaci důležitá položka 'OS', nastavte ji : Windows 8.1/10 WHQL Support, tedy v případě ze budete instalovat Windows 10, Flash jde také provést přes GO2BIOS v Boot Menu vyvolané klávesou F11 při POSTu, při spuštění PC. )

Není zač, jen malá připomínka, až ten M.2 budete zapojovat, kdyby jste náhodou hledal te mikro šroubek kterým se to na konci přichytává, tak už je v tom sloupku pod něm, stačí jen vyšroubovat (i když vypadá jak součást konce nožičky), at ho zbytečné nehledáte po krabičkách, nedohledáte se.
(Možná vás by to napadlo, alespoň mě se to tak stalo, když jsem zapojoval první, tak jsem vás chtěl raději upozornit :-))

[img=/file/view/29013-to-je-on-png]http://pc.poradna.net/file/view/29013-to-je-on-png [/img]

Problemy s RAM dost resi AGESA 0.6, ale nemusi bejt update vsech desek jeste, vyslo to pred tydnem.

Jinak nejlepsi cipy Samsung, pak Micron a nejhur to beha s Hynixem.

Otazka je, jestli zjistis, kde jsou jaky cipy. V Crucialu je kazdopadne Micron, V Kingstonu Savage mi jeden znamy rikal, ze je Hynix a ten Fury netusim, snad by to mohlo byt nekde na netu v recenzi.