Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akú náhradu za GPU Geforce 8600 GT s HDMI?

Ahojte.

Prosím o radu pri výbere novej grafickej karty pre starší PC. Náhradu za súčasnú grafickú kartu, ktorá nemá HDMI a to je dôvod prečo by som ju chcel vymeniť.

Použitie PC: prepojenie s TV, kancelárske práce, internet, filmy, sem tam prekonvertovanie videa do iného formátu, hry nehrám.
Cena cca 30-50€. S pasívnym chladičom.
Nejakú by som si možno sám vybral, ale bojím sa, aby to vydržal zdroj. Také niečo by mohlo byť?
napr.
https://www.alza.sk/sapphire-r5-230-1g-d3-d4401162 .htm?catid=18842862
https://www.alza.sk/sapphire-hd-6450-d235037.htm?c atid=18842862
https://www.alza.sk/asus-gt710-1-sl-d4042339.htm?c atid=18842862

Alebo prosím navrhnite nejakú do tejto zostavy:

Súčasná GPU: NVIDIA GeForce 8600 GT, PCIe x16
Základná doska: Asus P5K
Chipset: Intel P35
Procesor: Intel Core 2 Duo E4500
Zdroj: EC 400W (390)
Windows 7 64bit

Ďakujem.

Zdroj to vydrží (i když to teda je pěkná šlupka), moderní lowendy mají zlomkovou spotřebu v porovnání se starou grafikou střední třídy.

Doporučil bych ti ale připlatit za RX550, která má všechny moderní de/kodéry videa (a měl bys tak být schopen zobrazit i h.265). Pokud chceš vybrat z výše uvedených, tak bych volil R5 230

Dík.
Tie tri linky som dal iba ako príklad. Nehovorím, že vyberám z týchto troch. Alebo tá R5 230 úplne stačí? Len som sa bál, lebo v popise píšu že odporúčaný výkon zdroja 400W. Takže ak je ešte nejaká "lepšia" v tejto cenovej hladine, tak prosím odkaz.
RX550 je už pomaly 2x drahšia.
Ďakujem.

Ten procesor co mas je na tohle slabej:

internet, filmy, sem tam prekonvertovanie videa do iného formátu

zacni setrit na poradnej upgrade pocitace - deska, procesor, pamet.

Samozrejme da se nejak porad i ten tvuj procesor, ale uz jsou problemy v H264 na fullHD a s HEVCem je to jeste horsi. Ta draha grafika muze trochu pomoct tim, ze se to bude dekodovat na ni, ale budes to mit cim dal slozitejsi se vsim. Takze je to na tobe, bud tu R5 230 a setrit dal na v podstate komplet novy PC nebo RX550, ktera bude casem porad dobra i do upgradovaneho PC.

Dík. Momentálne chcem poriešiť obraz a zvuk z PC na TV na pozeranie internetu, resp. nejakých tv relácií z archívu, aby sme nemuseli čumieť na malý pc monitor. Klávesnicu aj myš mám bezdrôtovú, takže ovládať pc na obrazovke tv bude v pohode. Časom príde na rad aj nový pc.
Kvôli tomu som chcel od vás poradiť náhradu súčasnej grafiky na danú zostavu.

Takže kúpiť tú R5 230?
Alebo prichádzajú ešte do úvahy tieto? Cenovo je to cca rovnaké. Ktorá bude "lepšia" ?

https://graficke-karty.heureka.sk/asus-210-sl-1gd3 -brk/#
https://graficke-karty.heureka.sk/asus-710-1-sl-br k/#