Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava microSD karty, která se nikde nezobrazuje (bez záchrany dat)

Zdravím,

před nějakým časem se mi stala nemilá věc s mou microSD 16 GB kartou v mobilu a to že se mi po restartování telefonu objevila hláška "odpojování SD karty" a od té doby se nezobrazuje v žádném mobilu a ani v PC. Žádný HW ji prostě vůbec neregistruje. Tak nějak už jsem se smířil se ztrátou dat, jelikož řešit a platit jejich záchranu se mi nechce, ale teď co s tím?

Standardně poškozenou kartu bych prostě zformátoval a bylo by, ale co dělat, když se nikde nezobrazuje? Znamená to, že je v p*deli na dobro nebo existuje cesta, jak ji zprovoznit?

Děkuju moc za všechny rady!

Martin

Přestože jsem vděčný za každou radu, nepřišel jsem sem, abych mě to někdu poučoval. Data z SD karty mám zálohovaná tak z 90%, což je právě ten důvod, proč ten zbytek nehodlám řešit. Příště si takové hloupé komentáře, prosím, odpusť.

Přestože jsem vděčný za každou radu

Zkoušel jste ten DiskPart ?
Stiskenete 'WIN+R' napiste Diskapart popřípadě Diskapart.exe + 'Enter' potvrdit.
Až vam vyskoci console (to cerné okénko) napise :

disk list

Příkaz vám vypíše všechny disky/SD/USB co najde v různých portech. Jestli ve výpisu uvidíte vaší mSD kartu, možná by si ještě něco udělat slo.
(přes DPart jsem oživil už Radku zařízení at po spatném formátu nebo RAW, opravdu to zkuste)