Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pre UEFI bios vs. nová grafika

Zdravím,

mám tento pc:HP Pavillion Elite 530 it
Quad Core i7-2600
8GB ram
Nvidia 6600 gt
deska Pegatron 2AB6
zdroj 460 W
win 10

zkusil jsem vyměnit grafickou kartu za ASUS GeForce GTX 1050 Ti Phoenix PH-GTX1050TI-4G (https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514007K0BXG6 C3MQ4), potom ještě ASUS GeForce GTX 1050 Ti ROG STRIX-GTX1050TI-4G-GAMING (https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514007K0BXG6 C3Q1O) a v obou případech pc nenajede ani do biosu, jenom to zapípá a konec. Zdroj je ok, v servisu měli tip že by to mohlo být tím že mám starý bios co není UEFI a že to nové GK nepodporují, prý by měly být ale i grafiky co mají přepínač pro ten starší bios.
Co Vy na to? Má s tím někdo zkušenosti, případně víte o GK co by měly ten přepínač?
Díky

Napr. GTX960ky pisu ludia ze maju legacy bios http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-3043816/g tx-960-dual-bios-legacy-switch-dell-xps-8300-probl ems.html
Asus 1050 neviem napis do asusu. Nemusi to mat prepinac, len vyrobca musi dat na kartu legacy vbios.

BIOS zakl.dosky si dufam skontroloval ze mas posledny.
Skusil by som grafiku co ma ext.napajanie nech to nebere vsetko z PCIe slotu, doska na to nemusi byt robena. Inac tazko radit ked si kupujes znackove PC tak to neni lubovolne rozsirovatelne.

Tak o tom jsem neslysel, prijde mi to jako nesmysl, co vim, tak spousta lidi provozuje nove GTX 10xx grafiky na starsich systemech.

Problem jsem zde na poradne zminoval nekolikrat, lide si koupi znackova PC typu HP a pak je chteji upgradovat a divi se, ze to casto nejde. Znackova PC maji casto ochuzene desky nebo BISy prave na ty konfigurace, se kterma se prodavaly a upgrade je problematicky ne-li nemozny.

Keby v servisu neboli deti alebo laici tak overia ci to ma legacy bios alebo ne. Napr. tak ze nastavi bios na inej doske tak aby to overil, alebo bootne dos, alebo si pozrie C0000 segment, apod. Takto mozes len hadat alebo si hodit mincu.
Uz som pisal mozes skusit kartu ktora ma ext.napajanie, aby si nezatazoval MB. Alebo tie 960ky. Treba to otestovat, nech zas nekupujes nieco co nefunguje.
Alebo si trebars kup inu zakl. dosku, ak to je standardny ATX format.

kvôli obmedzeniam OEM dosky pre HP,táto doska nepodporuje žiadne grafické karty,ktoré majú revíziu pci express vyššiu ako 2.0........niektorí výrobcovia graf.kariet ako MSI majú k dispozícii legacy bios pre grafiky,poskytujú ho na vyžiadanie,kontaktuj support výrobcu graf.kariet

Jeden z nazorov na HP Pavillion, tyka sa to sice Pavilion 500-515nc, ale neni od veci:

Ked chces dobru radu, tak do toho neinvestuj.
Skus to predat (ako znackovy PC, na to niekto naleti). A kup nieco nove.
Vysvetlim:
Vyrobca, ktory predava solo Zakladnu dosku (Asus, MSI, Gigabyte ...), musi testovat vsetky mozne komponenty (ked si nechce vyrobit pruser)
Tzv. znackovy vyrobcovia, testuju len komponenty, ktore sami montuju (takze GK od ineho vyrobcu, bez zaruky).
Takisto BIOS je odladeny len na danu zostavu.
To co sa pise o tzv. whitelist pro komponenty je pravda.
Tzv. znackovy vyrobcovia, aby sa vyhli tomu, ze nejaky komponent nebude fungovat (pretoze to nemaju odladene a mohla by to byt hanba), tak jednoducho BIOS Ti napise "nekompatibilne zariadenie"
Setri sa na testovani, na BIOSe, ale aj na samej doske.

Dosku dodava MSI, ale je vykradnuta napr o dva sloty RAM, ale aj o dalsie veci.
Ked chces porovnat sam:
https://support.hp.com/doc-images/961/c04584820.jp g
http://www.game-debate.com/motherboard/mot_pic.php ?mot_id=3379&motherboard=MSI%20MS-7906%20
Zistis tych rozdielov viac.
-------------------------------------------------- ---------------
Zdroj bude tam asi "tak akurat", slabsiu grafiku nechces, silnejsu Ti to neutiahne.
Znackovy PC neni "skladacka" na ktorej by si sa mohol realizovat. Je to vpodstate ucelova "bedna", na ucel, ktory jej bol dany pri vyrobe.