Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program pro úpravu videa

Dobrý den,
mám dotaz. Tvořil jsem si v jednom 3D programu animaci, ale jelikož můj počítač nedisponuje dostatečným výkonem pro renderování, tak jsem si tuto animaci natočil pomocí programu na snímání obrazovky s krokem 0,03333 sekundy pro snímek a teď bych toto video potřeboval 30x zrychlit, abych docílil požadované kvality.

Problém je ale v tom, že jsem použil Camtasia studio a video se uložilo do formátu .trec . Proto bych se chtěl zeptat jestli by jste mi mohli doporučit nějaký program pro úpravu videa (stačí mi pouze 30x zrychlit), případně aby tento program přeuložil video do formátu .avi, aby šlo všude přehrát.

Děkuji za rady

Autodesk inventor 2018, zde jsem použil inventor studio, tam jsem nastavil animace pohybu kamer, pneumatických válců ... a pak jsem to chtěl renderovat animací s 30 snímky za sekundu a 25 iteraci na snímek, ale nechal jsem to 8 hodin běžet a vzniklo z toho škaredé 3 sekundové video. Proto jsem psal na CAD forum, ale tam jsem se nedočkal dobré rady, a tak jsem v časové animaci videa nastavil krok snímků 0,3333s, a pustil jsem to a natočil při tom to okno.

Teď mám 23 minutový záznam, super pomalý a ten potřebuji zrychlit na normální rychlost. To že to není renderované a nejsou tam stíny mě netrápí. Potřebuji alespoň video co znázorní funkci stroje a už se s tím nechci hrát ...

Asi vám není úplně jasný postup výroby videa - snímky, klipy, fotky apod. se musí vložit do videoeditačního programu (Camtasia, Pinnacle, Sony Vegas,..), tam pospojovat do videosekvence (to ale není video, které se dá zhlédnout v nějakém přehrávači nebo na TV, ale pouze projekt) a ten se musí vyrenderovat (= vypočítat) a tím teprve vznikne video v nějakém klasickém formátu s koncovkou avi, mpg, WMV apod., přehratelné na TV atd.
Potíž je v tom, že daný projekt otevřete většinou pouze v programu, kde vzniknul, a v tomto programu ho taky musíte vyrenderovat. Při malém výkonu počítače to může trvat dlouho, ale určitě to jde (je třeba nastavit renderování jako hlavní činnost PC a pokud možno žádný jiný program nespouštět).

alebo z 3dsmax napriklad si pri renderingu das vyrenderovat viac snimkov, nielen beauty pass, ale aj napriklad zvlast tiene, zvlast odrazy, zvlast svetla, zvlast kazdu farbu, zvlast ambientne svetlo atd.....ked o tom nemas ani tusenie tak tu nepis rady.

https://www.lynda.com/Inventor-tutorials/Welcome/4 27442/461558-4.html tu máš tutoriály,ako priamo vyexportovávať animácie z inventora,hotové video vie zrýchliť/somaliť každý schopný videoeditor,problém je ovšem v tom,že 99% videoeditorov to má prakticky výlučne ako platenú funkciu alebo to podporuje pomocou platených pluginov...skús náksť na webe,či ešte niekde existuje videomonkey free verzia pre win, zwiestein video editor alebo abc videorolls,tam by to mohlo nejako fungovať bez zbytočného platenia za program,wax a breeze studio už bohužial existujú len ako platené programy/možno nájdeš ešte ich staré free verzie na webe,tam bola možnosť slow-fast motion a boli free/ a u zbytku,na ktoré si momentálne spomínam sú tieto funkcie v trial a free verziách nedostupné....

Já používám Sony Vegas Pro 12, ale obráceně než ty. :D Mám akční kameru od lamaxu a spíš zpomaluju záběry. Ale myslím, že je to úplně stejný akorát tam dáš obrácený hodnoty. Po pravdě si ale nejsem jistej jestli to jde zrychlit až o tak velkou hodnotu. Já většinu zpomaluji ze 120fps na 30, takže to 4x zpomalím a je to. Takže pokud budeš ještě potřebovat něco do budoucna, tak Sony Vegas můžu doporučit. :)