Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno zaloha ovladacu

Ahoj
Muze te mi doporucit nejakej free soft na zalohu ovladu tabletu ?
Pro tablet HP PAD 1000, original tenkrat jeste s 8.1 kde sem upgradoval na windows 10 a potrebuju ho restartovat ale nevim kde mam pak sehnat ovladace ty co sem mel, ze zacaktu jsem mel problemy ze mi nerozenznal sd karty, s pripojenim a tak, casem sem si vsechny zehnal ale uz si nepamatuju odkud a jakou verzi, tak jestli jde udelat jen nejaka zaloha a jakym programem, na strance vyrobce sou jenom na windows 8.1 a jeste z roku 2015.
dekuju.

Programy tohoto typu nepoužívám tak vám poradit nemohu, ale jestli nenajdete žádné řešení můžete použít systém který váš požadavek (zálohu ovladačů) umí také, kupříkladu přes DISM nebo pnputil a Export-WindowsDriver který použijeme.
Jelikož jste pod Windows 10 kliknete na 'start' kde najdete položku : "Windows Powershell (admin)" kliknete na ni.

Po otevření PowerShell zadejte následující příkaz, místo "c:\backup" můžete zvolit i cestu, kam chcete zálohu uložit (USB, externí HDD), v našem případe je přidám do kořene "c:\" a vytvořím složku "backup" do které budou ovladače uloženy (vytvorit slozku backup)
Ovladače můžou mít okolo "800Mb" ale i "1.5GB", v připade ze budete používat USB tak radeji s úložištem nad 4GB, jestli ovladače chcete mít uloženy delší dobu, použijte pevný disk HDD :i:

 pnputil /export-driver * c:\backup

Nebo přes PowerShell pomocí "Export-WindowsDriver" přikazem :
(vytvoří slozku s ovladači "moje_ovladace", tak je rozeznate která složka je kterým příkazem, nebo ji prepište na backup2 jestli chcete ;-) po spusteni kopie muže trvat az několik minut, obvykle 1-3 minuty (dle rychlosti disku, velikosti package apd..), tak nevypínejte konsoli, na konci vám vypíše ovladače a stav konce, až pak jí mužete zavřít)

Export-WindowsDriver -Destination "C:\moje_ovladace\$((Get-WmiObject -Class win32_computersystem).Model)" -Online

Jestli by jste před zálohou chtěl vědět jaké ovladače (.inf) budou uloženy, zavolejte si obsah pomocí příkazu :
(ten vám vytvoří textový soubor s obsahem výpisu ovladaču, opět na "c:\")

pnputil -e > c:\vypis_ovladacu

Obsah výpisu který je myslím dostatečně stručný a přehledný (trochu shovívavosti, jde jen o konsolovou aplikaci nemůžete čekat barevný přeplácaný GUI :-)) vypadá zhruba následovně:

[img=/file/view/29033-pnp-inf-rohlik-png]29033-pnp-inf-rohlik-png[/img]

Po nové instalaci vašeho Windows 10, podle potřeby, můžete složku "backup_ovladace" použít jako zdrojovou kde bude vyhledávat "správce zařízení", nebo ručně pomocí :

 pnputil /add-driver  c:\vase_slozka_s_ovladaci\ovladac.inf

Nebo

pnputil -a  c:\vase_slozka_s_ovladaci...

Super ! Chvilu mi trvalo nez mi to docvaklo ale funguje to, 10 mam preinstalovanou a pres ten soubor mi jde vsechno, jak zvuk, tak dotek, to co po instalaci neslo, sd karta vsechno, fakt dik za tak vymahajici odpoved pro me vyreseny uz sem mel strach ze zas budu muse hledat vsehno znovu.

Jak ho chces "restartovat" a preco?
Vo W8.1 image od vyrobcu (vyrobny stav) vsetky ovladace su, nemusis tam nic vrtat.
Inac ovldace su na strankach vyrobcu www.hp.com. "Zalohovat ovladace" nie je normalne ani vhodne, ptz si neodzalohujes utility co k tomu boli ani instalatory ptz to by musel byt program jasnovidec.exe, a ani potrebne.

na strance vyrobce sou jenom na windows 8.1 a jeste z roku 2015

tak tam nechaj W8.1