Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sítový kabel

dobrý den,
mám čestvě nainstalované Windows 10 vše je v pořádku jen sítový kabel mi na modemu jen bliká (předtím samozřejmě vše šlo) takže nejde internet zkoušel jsem pochopitelně kabel zapojovat znova a znova dokonce jsem si půjčil jiný jednoduše kabelem to není může mi někdo pomoc jak to vyřešit?

no to ne ani nevím jak mě se všechno nainstalovalo samo

- Mohl by jste alespoň spustit "PowerShell" a sdělit nám informace o vašem "síťovém" adaptéru, jeho ovladači a nastavení pomocí příkazu :-) ? :
(nebo alespoň 'ping' ruter, nebo nějakou jinou informaci o vašem síťovém spojení)

Get-NetAdapter -Name ethernet | fl * > c:\moje_pripojeni

(na vašem disku "c:\" se vám vytvoří nový soubor :"moje_pripojeni", přiložte ho sem, debo okopírujte jejo obsah ve kterém je uveden ovladač tak jako i jeho verze, váš Ethernet adaptér atd)

Před instalací ovladačů, nebo jakéhokoli nastavení, zkuste kliknou v pravo dole na ikonku připojení "pravým tlačítkem" myši a zadejte "Odstranit potíže"
- Systém ("WND") zkontroluje připojení, chyby a pokusí se problém odstranit, v každém případě, po ukončení analýzy vám vyskočí okénko s 'možností opravy', nebo 'informace' o jádře problému.

[img=https://osi.vse.cz/wp-content/uploads/2015/07/eduroam-windows10-02.png]eduroam-windows10-02.png[/img]

- Popřípadě když vám nic nezbere, restartujte váš síťový adaptér ('vypnout', 'zapnout'), stačí jen o to požádat pomoci příkazu :
(po spuštěni příkazového radu, bude vase spojeni přerušeno, jelikož vas síťový adapter bude 'odpojen'' a 'následovné' znovu připojen, v některých případech to také pomůže, platí to i pro Wireless zařízeni jako 'Wi-Fi" (pouzit "*Wireless*"), nebo 'Bluetooth' ;-))

1) Prvně si deklarujme si naši proměnou $muj_adapter s Cmdlet jako "class" třídy (WMI) "Win32_NetworkAdapter" (MSFT).

$adaptor = Get-WmiObject -Class Win32_NetworkAdapter | Where-Object {$_.Name -like "*Ethernet*"}

2) Vypnout :

$muj_adapter.Disable()

3) Zapnout :

$muj_adapter.Enable()

Dodatek : Při nevyřešení, neváhejte a nezapomeňte navštívit i váš "RUTER", který můžete třeba 5 minut vytáhnou z elektrické site, nebo ho restartovat a podobně , kde za problémem nemusí být vždy systematicky váš počítač ;-)

asi moje chyba měl jsem napsat hned v modemu problém není,problém jsou Windows 10 při každém ranním spuštění kontrolka sítového kabelu jen bliká takže se nepřipojím,musím tedy stále kabel zandávat a vyndávat až to blikat přestane a pak internet normálně jde
potřebuji to tedy vyřešit,abych pul hodiny nebo víc nemusel tohle absolvovat
když dám to centrum potíží tak se objeví že je chyba v sítovém kabelu ale pochopitelně to nic nevyřeší
potřeboval bych tedy přesnou cestu k těm ovladačům

Návod na vyhledání ovladačů jsi nečetl?
Musíš vědět značku a typ základní desky (zjistíš nejlépe prohlédnutím základní desky, nebo použitím SW, který dokáže identifikovat HW - viz třeba zde), pak je to hračka - navštiv web výrobce základní desky, najdi sekci podpory/či stažení ovladačů, zadej typ a verzi Windows a máš to.

Pro Tebe bude nejjednodušší nainstalovat takový Windows, pro něž jsou k základní desce ovladače - tj. Windows 7. JInak viz Karel. Každé HW zařízení má svůj ID, nejenom to, u něhož je ve správci zařízení otazník či vykřičník. Ovšem je to už trochu složitější a hlavně - ne vždy se ovladač může podařit najít a ne vždy to musí fungovat. Můžeš taky zkusit vygooglit, jestli někdo na Tvou základní desku Win10 již nezkoušel instalovat a třeba zveřejnil nějaký návod, jaké ovladače jsou vhodné a jak je instalovat (třeba v jakém režimu kompatibility apod.).

kvůli takové hlouposti nebudu instalovat starý Windows,když všechno ostatní jde jak má
to mu dalšímu už zas nerozumim no nic myslel jsem že je to jen nějáká blbost co se hned vyřeší,tak to budu muset nechat tak jak je a při prvním spuštěním vždycky vydržet 10-30 minut než se to zapojí

No tak jsem to schválně zkusil - grafika promakaná, aby zmátla běžného uživatele (Assembling drivers, completet drivers, connected mirror, a podobný hovadiny) a nakonec na mě vyskočilo stažení jakéhosi Driver Instalation Manageru. Raději jsem ani nezkoušel, jaké breberky jsou v tom zabalené...

Pamatuj, že takto perfektně zabalené Ti to nikdo neposkytne, spíš hledej na diskuzních fórech jednotlivé zařízení (čipset, zvukovka, síťovka). Jakmile najdeš něco podobnýho, raději od toho pryč - lákavý obal zpravidla schovává smradlavý obsah.