Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Po startu PC vypne monitor obraz

Zdar,
mám neobvyklej problémek se svým novým PC.
PC mám na prodlužce s vypínačem. Zapnu vypínač, nastartuju PC, to nabíhá, najede Windows, monitor se probudí (LED svítí modře), po chvilce upadne do Power sleep (oranžová LED), obraz nestihne naběhnout. Windows naběhnou, ale obraz ne. Musím vytáhnout DVI kabel z grafiky a znovu zasunout, poté se obraz ukáže. Co je zajímavý, tak všechny ikony se nasáčkují na levou stranu plochy.
Pokud PC vypnu, ale nevypnu prodlužku, tak se tomu při opětovným startu nestane, obraz naběhne, ale obvykle strašně pozdě, téměř až ve chvíli, kdy je načtena plocha. Startovací logo Win nevidím, v té době je monitor opět ve standby.
Když PC softwarově restartuju, už to nedělá.

Sestava:
MSI B150M PRO-VD D3 (MS-7981) 2.0
i7 6700
HD 6850
400W Seasonic
Win 10 home

Když jsem měl starý PC (Phenomm 965), tak po zapnutí prodlužky jsem musel chvilku počkat, až monitor naběhne a přejde do standby, teprve poté jsem mohl pustit PC, jinak jsem opět musel vytahovat DVI kabel. Desku jsem měl nějakou od MSI. Když deska MSI zdechla, koupil jsem Gigabite a tento problém zmizel (změna desky, zbytek PC tehdy zůstal). Teď mám zase desku MSI a zase to blbne, vlastně ještě hůř.

Nějaký tipy, co s tím?

Máte možnost zkusit jiný port z vaší grafické karty třeba na televizi, druhy monitor ? (skoro každá televize ma dnes HDMI)
- Jiny DVI kabel jste již asi zkoušel viďte ? Jiny PORT (třeba HDMI/VGA) v monitoru se také chova stejně ? Jestli se přesunuli ikonky je zpravidla u rychlé změny rozlišeni (ztráta signálu), když identifikujete vas monitor jaké ma číslo 1 ? (vidíte uvod BIOSu při suchém startu PC ?) V BIOSu se podívejte na nastaveni [PCIe] a desaktivujte "IGP", jen me napadlo jestli monitor není nastaven jako primární jestli mi rozumíte.

Když PC softwarově restartuju, už to nedělá.

- To nemusí znamenat, ze byl "opravdu" vypnut :-)
(u té MSI B150M mate zapnut FastBOOT ?)

DVI kabel je v pořádku, doteď fungoval bezchybně, změna nastala s novým PC.
Zjistil jsem zajímavou věc - ikony se rovnají automaticky doleva s každým refreshem plochy (F5), i když to nemám zatržené v nastavení plochy.
Monitor je primární (1).
POST bohužel taky nevidím, ale do BIOSu se dostanu. Ještě zkusím vyhodit grafárnu, jestli to dělá i na integrované.
FastBOOT jsem měl zapnutý, zkoušel jsem ho i vypnout, beze změny.

POST bohužel taky nevidím,

K tomu se vám spustí až na ploše, Pane Prasak, musím se přiznat, stale podezírám že vás monitor se chova jako druhy, to samé chovaní, když identifikujete plochu taky jste na primární co ?
V nastaveni PCIe (podivam se presne, je nastaveni typu IGD/integrated, desaktivovat), zkusit i na zkoušku desaktivovat UEFI.

Monitor IGD : Disable (vypnuti multi-monitoru)
PCIe : PEG

Pane párku, monitor je opravdu primární. Zkoušel jsem oba DVI výstupy na grafárně, oba stejnej problém.
Ale je tu změna - když jsem grafárnu vytáhnul a jedu na integrované, tak vidím POST, i start Windows. Takže možná je problém v grafické kartě. Na ovladače bych to nesváděl, protože při startu ovladače nehrají roli. Ještě bych mohl vyzkoušet připojení přes VGA.

Pokud jde o stěhování ikon, tak to se mi děje i na integrované grafice.

V BIOSu byla samozřejmě nastavena PCIe grafika jako primární pro použití.

Edit:
Tak přesouvání ikon jsem asi vyřešil:
http://www.pcforum.cz/forum/tema/ikonky-windows-93 02/strana-2/
Je třeba vypnout zarovnávání ikon k mřížce.

Další update po několika upocených pokusech (je hic) - přes VGA to funguje bez problémů. Takže asi nějaká blbá komunikace monitoru a grafiky přes DVI. S integrovanou grafikou DVI funguje, takže bych tipnul na grafárnu. Tedy aktuálně uzavírám problém a počkám si na novou grafickou kartu, zatím vydržím s připojením přes VGA (rozlišení 1680*1050).