Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výběr vhodného notebooku

Zdravím,

jelikož nejsem odborník na notebooky a počítače jako takové, chtěla bych se s vámi poradit, kolik RAM by mi stačilo, jaký by byl vhodný procesor, HDD, atd...
Notebook budu používat hlavně na kreslení a dělání (vektorové i rastrové) grafiky takže určitě ne herní
Do teď používám notebook s 4 GB RAM, CPU Intel Pentium a grafiku také Intel, většinou kreslím v rozlišení větší než 3000x3000, když ale potřebuju něco většího, už se začíná mírně zasekávat třeba při přibližování plátna a hlavně při vybarvování velké plochy (mimochodem, používám program Paint Tool SAI, který si vždycky rezervuje tak půlku RAM; a takhle to vypadá, když si otevřu čisté plátno a velikosti 6500x6500 > fgqtv9 což je poměrně hodně.) Takže sháním notebook, co by takové rozměry vydržel bez problémů. Na OS nějak nezáleží, jen musí být kompatibilní s tabletem Wacom Intuos pro.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Do 20 let neco bude, mozna. Tva prace vyzaduje desktop, notebook pro ni neni vhodny. Daji se koupit i k tomuto ucelu stvorene graficke pracovni stanice od Dellu, ale je to drazsi. Nechat si slozit kvalitni PC bude mnohem levnejsi.

Pokud cestujes, tak jako nouzove reseni hledej herni notebooky nad 20K, ty omezene take pozadavkum vyhovi.