Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem C# Problem se switch(){}

Dobry den, dělam textovku a zasekl jsem se zde, mam třeba
pribeh..blabla..musi zvoli 1 aby mohl pokracovat, tím padem chci vyčistit consoli a pak pod to napsat pokracovani pribehu...to by slo ale pak

switch(volbaMenu)
{
        case 1:
	        Console.Clear();
	break;

	case 2:
		Environment.Exit(0);
	break;

	default:
		Console.WriteLine("Taková položka v menu neexistuje");
	break;
}

Console.WriteLine("blabla pribeh.....jses pred dvermi co udelas?");

Console.WriteLine("\t1. Otevřit dveře \n\t2. Ukončit hru");

switch(volbaMenu)
{
        case 1: // ale tady už se mi zvoli 1 z toho minulyho switch kde je Console.Clear() tudiz se mi ta konzole vyčistí
                 Console.WriteLine("Výborně otevřel jsi dveře");
	break;

	case 2:
		Environment.Exit(0);
	break;

	default:
		Console.WriteLine("Taková položka v menu neexistuje");
	break;
}

Je na to funkce nejaka aby si obnovila pamet a nepamatovala si ten Switch pred tím ?

Děkuji!

To sa robi takto presne po krokoch:
1. Prestan programovat.
2. Daj si do google slova C# tutorial
3. Prejdi si cele tutorialy, nic neprreskakuj
4. Ked ti to furt neni jasne tak si kup knihu
5. Ked ti to ani potom neni jasne, tak si vo volnom case citaj detektivky.