Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor připojený přes thunderbold redukci

Dobrý den,
nějak se nemůžu dohledat informace o tom, jestli fungují USB huby na monitoru, který je připojený k macbook pro 2015 přes thunderbold redukci (thunderbold -> HDMI). Nemáte s tím někdo zkušenost ?

Děkuji za případné rady, přeji pěkný den :-)

Děkuji za informaci. Mám ještě jeden doplňující dotaz. Zaujal mě ještě tento monitor www.alza.cz. Jestli se nepletu, tak tento monitor zobrazuje přes HDMI pouze ve frekvenci 30Hz. Dopomůžu si redukcí z thunderbold -> displayport ? Repsektive je nějaká varianta, jak dosáhnout 60Hz ?

Specifikace notebooku:

Macbook Pro 2015 15"
2,5 GHz Intel Core i7 čtyři jádra
AMD Radeon R9 M370X
16 GB RAM

A ani cez ten thunderbolt to neni iste ze to pojde s 60Hz, ptz ten displayport tam je na tych macoch osekany na niektorych modeloch na single linku (potom to ide len 30Hz)
HT204154

All Thunderbolt 2 models support 4K displays at 30Hz in Single Stream Transport mode. Some models support 4K displays at 60 Hz in Multi Stream Transport mode.

takze si najprv musis zistit ze ci mas ten "Some models" :-D Na popise toho mac 2015 je ze "model with AMD Radeon R9 M370X only" podporuje az do 5K na 60Hz. Mas AMD radeon?

resp negarantujem ze sa ti to USB vobec podari rozbehat (neviem jak to vyrobca monitora tam implementoval ptz DP by mohlo cez AUX kanal umoznovat USB, ale este som nevidel ze by to bolo porpodovane na zdroji signalu (ntb) takze to by bola dost nefunkcna funkcia). Predpokaldam ale ze to je tam prepojene cez USB-C low speed linky.

//edit: inac kecal som thunderbolt nema USB linky ale DP alebo PCIe, a nasledne na PCIe moze byt cokovek (aj nejake USB controler) ale to teba nezaujima, cez DP do monitora USB nedostanes, alebo neviem si predstavit jak by to malo byt technicky riesene. USB musi ist nejak extra, alebo vsetko cez USB-C