Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LibreOffice Hide

Zdravím. Potřeboval bych udělat makro pro libreoffice ve kterém se mi při stisknutí tlačítka schovají bunky. Věděl by někdo jak na to?

Čo je to "schovají bunky"?
Ide skryť stĺpce alebo riadky, ale nejde skryť len pár buniek. U buniek môžeš akurát vhodnou kombináciou formátu a uzamykania dosiahnuť to, že nebudeš vidieť ich obsah.

A že ako na to? Jednoducho spusti záznamník makier a manuálne vykonaj to, čo potrebuješ dosiahnuť. Potom záznamník vypni a preštuduj, akým spôsobom bol tvoj postup zaznamenaný. Ak je treba, urob v makre úpravy, vlož do hárka tlačidlo a priraď mu to makro.

Hotovo...