Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nemam v BIOSU secure boot Win10

Ahoj, i7-6700, deska MSI H170 Gaming M3.

V BIOSu mam:

Windows 8.1/Windows 10 WHQL Support DISABLED
Windows 7 Installation ENABLED

Operacni system mam Windows 10 Pro.

Vse mi funguje OK.

Dotaz je, jestli to nevadi. Jde mi o to, ze nevim proc to je v BIOSu takto, kdyz mi to funguje a k cemu to tam vlastne je. Jinak, kdyz jsem zkusil jen v BIOSu prepnout prvni polozku na ENABLED, tak to hodilo i nejake dalsi polozky a byl tam i secure boot, tudiz bych rekl, ze ted neni. Akorat jsem to pak hned zmenil zpatky a nebootoval do Windows, aby se nahodou neco nepodelalo. :-)

Řekl bych, že UEFI + GPT + SecureBoot stojí za přeinstalaci W10. Tzn. v BIOS (UEFI) nastavit kompatibilitu pro W10, zapnout SecureBoot (ev. naimportovat default klíče), zakázat CSM a instalačku připravit pro UEFI + GPT (MS Tools, Rufus) a před instalací diskpart + clean. V UEFI je také možno zakázat některé "staré" věci (BIOS-y apod.).

Druhy PC mam s Windows 7, pro me bude stejne blbe, kdyby mi prorazili na tenhle PC, tudiz bezpecnost Win10 Secure Boot me nezachrani. To je treba resit pred pocitacem - router.

Spoustim to na prihlasovaci obrazovku za 13s. Ovsem pak nasleduje dalsich 60s, nez se nactou veci "po spusteni". Mam to i omezene, aby to startovalo pomaleji, tudiz zase start samotneho pocitace me nezajima.