Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 - restart pro update

Čekám, že asi nepochodím, ale nezkoumal jste někdo, jestli win10 někam neukládá před update aktuální stav všech běžících aplikací? Docela pěkně mě nasr*lo to, že sem měl rozdělanou práci, šel se proběhnout s hafany ven na chvíli a když se vrátím, tak komp restartovanej a v event logu je vidět, že se tam hrabal akorát Mr. Windows Update.

Měl sem za to, že ty aktualizace mám zakázaný, nevím... Jdu najít, jak toho šmejda přinutit, aby aspoň nerestartoval. Kdyby někdo věděl, jestli je možná obnova z nějakých tempů, nebo nějakých tajných souborů, bylo by supr. Při rychlým googlení sem nebyl moc úspěšnej. Jinak budu holt znovu 4 hodky klikat.

Díky

no pokud ty aplikace tuto feature podporují, tak po signálu systému k restartu si uloží data, já mám většinu rozdělané práce v Office a na webu ve Wordpressu, takže většinou o nic nepřijdu (ano, některé aplikace tuto funkce nemají). tím chci říci, že to není o novém spuštění aplikací, ale o uvedení do předchozího stavu před restartem. s čímž já třeba nemám problém.

Nakonec jsem to udělal znova.
Ale ta stínová kopie dobrej tip, určo se bude hodit, i když nepomohl v tomhle případě. Topicu nedávám fajfku jako vyřešeno, třeba ještě někoho napadne, jak to řešit. Myslel sem, že by mohl windows dělat něco jako uložení stavu při hibernaci na disk. Pochybuju, že by ty update byly až tak klíčový, že by byl ten stav před update byl nekompatibilní se stavem po update.

Historia suborov existuje len ked je to povolene v ovl.paneloch - historia suborov. Zabera to vela miesta disku takze to normalne asi clovek povolene nema.
System robi asi len bod obnovy. Neviem si predsatvit jak by mal ulozit stav, zmysel restartu je prave v tom ze sa vsetko spusti nanovo s novymi vecami aby neboli pouzite (nacitane) tie stare veci.