Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Opera Mail - otevírání příloh

Dobrý den, používám prohlížeč Opera + nyní oddělený Opera Mail a rád bych získal toto doporučení. Jak docílím toho, aby se mi v zaslané příloze po kliku objevilo otevřít pomocí, ale i s možností, kde si následně cestu/program zadám? Chci otevřít soubor přímo z emailu bez nutnosti předem uložit, ale potřebuji nastavit cestu znova. Případně, kde mohu chybný údaj vymazat, v nastavení tato možnost ani neexistuje !!! Bohužel se mně tabulka s nabídkou výběru programů/cesty už nezobrazuje. Tento problém nastal po poslední aktualizaci W10. Upřesňuji, že chci otevírat video/zvuk programem WMP, který je součástí OS. Za rady všem předem velice děkuji. PK

Nerozumiem ze co ti chyba, nemas tam otvorit jako, alebo nemas "zvolit inu app" naspodku, alebo tam chyba WMP ci co?
Neni trebars ten jeden email fake, a vobec to neni video ale vir? Neni to nahodou spakovane v zipe apod?

Mozes si nastavit default aplikaciu pre nejaky typ suboru (nejaku priponu suboru)
https://www.howtogeek.com/223144/how-to-set-your-d efault-apps-in-windows-10/

sekcia "by file type" vlavo su pripony a vpravo cim sa daju otvarat

Díky, tak tedy znova:
Když mi přijde nějaký soubor v příloze, tak při kliku levým tlačítkem na něj se objeví: Otevřít, Otevřít s pomocí, Uložit do složky pro stahování, Uložit jako. U Otevřít s pomocí při dalším rozkliku se objeví špatné zadání na program z minulosti/takže se mi soubor neotevře a samo toto platí i pro Otevřít. Byl tam i správný název programu a tak jsem si mohl vybrat, to se nyní však ztratilo. Potřebuji to špatné zadání na program vymazat tak, aby se mně opět objevila možnost, kde si budu moci vybrat jakým programem otevřít = vše si znova navolit.
Možná nepoužívám ty správné názvy, za což se omlouvám.

U jiných typů souborů jako např. pdf a dokument vše funguje správně a vše se mi otevře v pohodě.
U staré Opery a zabudovaného poštovního klienta v ní šlo v nastavení vybrat jak a čím otevřít.
V tom Mailu Opery je pouze v nastavení Upozorňování, Písma či Myš a klávesnice, tudíž pro můj případ zde nenastavím NIC!!! Proto se ptám zkušenějších jak na toto vyzrát. Problém není pouze u jednoho emailu, není to žádný vir, zip apod.;-) Zaslání nastavení v aj pro W10 je pro mě tabu, tudíž k ničemu. I když je nyní Mail Opery zvlášť, provázaný stejně s Operou nějak je, takže upravit něco tam, ale kde a co ???
Díky !!!

Mám ten samý problém. Nelze použít tlačítko Otevřít, jelikož je na něm cesta k programu, který jsem smazal. A nikde není možnost zadat novou cestu k jinému programu. Pokud jste mezitím na něco přišel, tak prosím o sdělení.
Děkuji, vlada@sindibad.cz