Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dosluhující xDSL router od kyslíka > nový AP

Zdravím,

momentálně všichni doma pociťují častější výpadky internetu, přičemž O2 tvrdí že z jejich strany to není a musím se přiklonit k názoru, že víc jak pět let starý xDSL Comtrend (VR-3026e) pravděpodobně dosluhuje, protože poslední dva dny zjišťuji, že jakmile na AP běží WiFi, tak v celým baráku nejde internet (testoval jsem celé dva dny pod neustálým nátlakem). Pokud ji vypnu tak se vše zase po chvíli rozeběhne a na třech stolních počítačích internet normálně jde.

Tím bych se chtěl tedy zeptat, zda-li mi doporučíte nějakou rozumnou konfiguraci, jestli stávající router použít jako bridge a dokoupit k němu nějaký MikroTik, nebo koupit nový "normální" xDSL AP (pokavaď se takový prodává). Nemám totiž moc velkou důvěru v ZyXEL nebo ZTE, které má O2 jako jediné zalistované.

Děkuju

víc jak pět let starý xDSL Comtrend (VR-3026e) pravděpodobně dosluhuje

dá se vyzkoušet nový napájecí adaptér (wifi mívá problémy nejdřív),
umravnit routerovo wifi nastavením napevno - wireless security: wpa2 + aes, bandwidth: 20mhz.

cesta "nechat to jako modem a až za něj dát normální router" pomůže.