Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po opravě NTB v servisu nelze nastavit heslo

Dobrý den,

před časem jsem dávala opravit HP Probook 6555b kvůli vadnému northbridge. Když mi noťas přišel opravený, moje heslo do Windows najednou bylo vypnuté, tedy nebylo ho třeba zadávat, aby se člověk přihlásil do mého účtu. Chtěla jsem si heslo znovu zadat, ale to bohužel nešlo. Ať zadám cokoliv, naprosto cokoliv, vyskočí hláška "heslo nelze aktualizovat, protože zadané heslo nesplňuje požadavky domény na délku, složitost nebo opakované použití hesla". Navzdory tomu, že použiju heslo s malými i velkými písmeny, číslicí i unikátním znakem. Zadávala jsem vždy nové, ne opakované heslo. Nic to nebere a vždy vyskočí tato zpráva.
Nijak zvlášť mi nevadilo, že tam heslo nemám, tak jsem to nechala být. Teď ale odjíždím do zahraničí a teoreticky by se mohlo stát, že se mi do účtu někdo dostane, když mi notebook například ukradne. Proto bych to raději vyřešila, pokud je jak.

Mám Windows 7.

Díky za radu.

Ali

Můžeš dát notebook do továrního nastavení nebo přeinstalovat Windows a znovu nastavit heslo. Ale heslo ve Windows ti v případě krádeže moc nepomůže, jde to snadno obejít.
Jistější je použít nějaký program na šifrování souborů/složek/či celého disku. TrueCrypt, Veracrypt, BitLocker atp...

Není to stupidní dotaz. A ano, při továrním nastavení přijdeš o uložená data. Každopádně si důležitá data zálohuj, to je základ.
Ale jak jsem psal výše. Ochrana zaheslování Windows není účinná. Pokud vše funguje jak má, můžeš disk zašifrovat nebo celý notebook zaheslovat už v BIOSU.

Chod si do ovl.panely - system, tam je link "rozsirene nastavenia" a tam je karta nazov pocitaca, a tam skus pripadne zrusit domenu. Ale vseobecne bude asi lepsie tam asi obnovit recovery vyrobcu (mackat spravnu klavesu (F11 u HP) po restarte)
.. alebo v ovl.panely-uzivatelske ucty skus noveho uzivatela apod.
default login sa nastavuje potom v start-spustit: control userpasswords2

Vytvořit nového uživatele nepomohlo, vytvořit heslo je pro něj nemožné, háže to stejnou hlášku jako u mého primárního účtu.

Ohledně zrušení domény: Jsem v kartě název počítače, a zde mám nastaveno "Je členem: Pracovní skupiny WORKGROUP". Mám to změnit na Je členem domény? A co tam vyplnit? Ještě vidím možnost pod tlačítkem Další - zadat primární příponu DNS počítače. To ani nevím co je.

Díky za radu.

žádnou doménu, nejsi ve firmě, nemáš doménový server.
nech klidně "workgroup", když se ti to líbí.

příkazový řádek cmd.exe spuštěný "jako admoš", heslo uživatele Ali99 nastavíš:

net use ali99 nové_heslo

pokud nepoužíváš rodinné a jiné nesmyslné přihlašování (mailovým účtem), musí to fungovat.

máš pravdu, je tam chyba:

net user ali99 nové_heslo

- - - -
ale pokud to jsou home windows, toto není úplně pravda:

Mám tam jediný účet, takže měním heslo admin účtu.

uživatelé windows jsou lamy, takže všechny účty mají administrátorské - ale jen jediný z nich se jmenuje 'administrator' - a ten ve windows často není aktivovaný, v home v běžném režimu vůbec nefunguje.

Dívám se na ty zásady hesla:

Heslo musí splňovat požadavky na složitost: Zakázáno
Maximální stáří hesla: 42 dnů
Minimální délka hesla: 0 znaků
Minimální stáří hesla: 0 dnů
Ukládat hesla pomocí reverzibilního šifrování: Zakázáno
Vynutit použití historie hesel: 0 hesel zapamatováno

To je vsetko dobre tak ale potom je ten windows nejaky rozdrbany a je lepsie ho nainstalit nanovo.

Jak presne sa snazis menit to heslo a komu to heslo menis a kde? V ovl.panely - uziv.ucty?
Ja osobne to na tvojom mieste nainstalim nanovo, stejne by som si vzivote nenechal nejaky windows v stave niktonevieskadetoprislo.

Zkouším měnit jak v Ovládacích panelech, tak když zmáčknu ctrl+alt+del a dám Změnit heslo. Ani jedno nejde.

Přeinstalovat Windows je asi ejdiné řešení, jen teď ejdu pracovně do zahraničí na dva měsíce a tam to asi neudělám. Jednak nevím jak, a jednak si to sama nelajznu. Taky bych neměla kam zálohovat všechny data, zálohu mám jen na to nejdůležitější.

Mám tam jediný účet, takže měním heslo admin účtu.

Staré heslo to po mě chce a to si pamatuju.

Ano, notebook byl zaheslovaný, říkala jsem si tehdy, jak se do toho asi dostanou. A když mi noťas přišel, koukám, že je odheslováno.

Hezký den,
zkuste spustit v příkazového řádku příkaz control userpasswords2. V otevřeném dialogu máte zaškrtnuto "Před použitím počítače musí uživatelé zadat uživatelské jméno a heslo"? Pokud heslo na 100% znáte, pak uvedenou položku zaškrtněte a dejte OK. Dialog má i další možnosti...

No,pokud by vám NB někdo ukradl,tak má několik možností. Stávající HDD zformátuje a dá si tam vlastní OS,i zaheslovaný NB vám proklepne tak,že HDD vyndá ven a opět dá svůj a váš připojí externě,za třetí,třeba ani v tom zahraničí nikdo tvou řečí nevládne. Pokud by něco mělo mít smysl,tak zašifrovat soubory,tedy ty háklivé.