Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava do 22 000

Ahoj lidi,

potřeboval bych poradit s PC sestavou do 22 000 na hry.

Koukal jsem na tohle https://www.czc.cz/204094,201542,200384,158509,197 359,160505,189351,204469/kody

Ale rád bych dostal radu, rád bych tam měl 250 GB SSD, a tenhle procesor :)

GK tam budu dávat ze starýho PC ASUS STRIX-R9 380-DC2OC-4GD5-GAMING, 4GB GDDR5 , než našetřím na něco lepšího.

OS mám originální.

Prosím o vaše návrhy, ještě dnes bych to chtěl objednat , abych celou dovolenou mohl hrát :D

Děkuji

Ahoj.
HDD - Radšej menej poruchový WD Blue napríklad.
Case - Odpad.
SSD - Vybral si si poruchové, ktoré zomrie zachvíľu. Radšej overené značky a funkčné Samsung, Crucial, Intel, WD, Transcend a iné.. samozrejmie najlepšie sú MLC čipy, ale zase sú drahšie.
Zdroj - Radu VS nebrať, nekvalitné kodníky, rezistory a iné el. súčiastky, ktoré sú na plošáku. Na úrovni "futron", radšej napríklad overené značky EVGA, Seasonic.
MBU - Chceš taktovať na "B" doske a ešte k tomu Gigashit?

https://www.czc.cz/209974,208515,201669,110330,164 760,191710,185923,197359/kody
20 568 Kč

SSD - Vybral si si poruchové, ktoré zomrie zachvíľu. Radšej overené značky a funkčné Samsung, Crucial, Intel, WD, Transcend a iné.. samozrejmie najlepšie sú MLC čipy, ale zase sú drahšie.

nesúhlasím... to SSD nieje poruchové, životnosť má len o máličko nižšiu (cca 1-2%) než Crucial MX300. Ostatne to SSD je pomalšie, a áno, pre sestavu za 22K bych kupoval už skôr Crucial MX300.

Inak s ostatným súhlasím

Máš nejaké skúsenosti ohľadne taktovania, prípadne chceš taktovať? RAMky stačia na Intel úplne v pohode 2400-2600MHz, pretože Intel má úplne inú architektúru ako AMD, takže na Ryzen potreba väčšiu frekvenciu na RAM, pridá to viac FPS pod 2600MHz by som nešiel. 620W ti je načo? Budeš provozovať SLI, Crossfire? Doska ti úplne stačí táto https://www.czc.cz/msi-z270-pc-mate-intel-z270/204 596/produkt ak samozrejme chceš všetko staviať na platforme Intel.
watch

Mám zkušenosti s taktováním, ale tohle nebudu jen tak hned taktovat.
Samozřejmě , že bych chtěl zůstat u Intelu, v té desce je rozdíl 100Kč na víc ty ramky jsou odzkoušený přímo na tehlé desce, tkaže v tom vidím velké plus.
Co se týká toho taktu, chladič CPU je přibalen v krabici od CPU.
Ale určitě než bych chtěl taktovat (na svím PC jsem to nikdy nepotřeboval) , ale proč to nevyužít, když už za to vyhazuji peníze.
Chtěl bych do bedny nainstalovat přídávné větráky, než bych začal taktovat samozřejmě.
Co se týká zdroje , tak počítám že budu kupovat novou GK a nechtěl bych s tím mít problémy, že bych musel kupovat nový zdroj.

Myslíš si že to co jsem sem hodil, že s tím nebudu spokojený?

Co se týká toho taktu, chladič CPU je přibalen v krabici od CPU.

Je, ale na taktovanie to nieje.

Chtěl bych do bedny nainstalovat přídávné větráky, než bych začal taktovat samozřejmě.

Čím viac ventilátorov, tým väčší hluk. Základ je mať jeden vpredu a vzadu.
[350x700px-LL-656f3c4a_airflow.jpeg]

Co se týká zdroje , tak počítám že budu kupovat novou GK a nechtěl bych s tím mít problémy, že bych musel kupovat nový zdroj.

Dnešne GPU veľa nežerú. Napríklad GTX 1080 má len 1x 8pin. "Papať" bude dosť Vega, ale to pochybujem, že budeš kupovať teraz.

Už sú priložené k skrinke.

Šaši přichází vybaveno dvěma tichými 120 mm větráčky a nasávacími dírami zakrytými prachovými filtry. Pokud by bylo požadováno větší proudění vzduchu, lze nainstalovat celkem šest 120 mm větráčků. Regnum RG1W Pure Black je také kompatibilní s vodním chlazením s jedním i dvěma ventilátory

Názor že kupješ blbě budto bych vzal tu zmíněnou i7( 8vláken) pokud máš rozpočet co píšeš,nebo alternativa Ryzen co postnul Joxy.Tohle bych nekupoval dneska,frekvence maj s tím K stejný bez taktování a určitě bych volil raději 8 vláken než OC tý i5K jestli si to neskládáš na dva roky tu sestavu a pokud ty prachy na to máš co píšeš.RAM nemám šajn proč si měnil,zdroj stačí 500W....Case co jsem postnu má chlazení Ok jestli chceš lepší case tak.www.czc.cz

K tomu taktovacímukdyž na něm zřejmě trváš CPU chladič...www.czc.cz...www.czc.cz a odpovídající deska...www.czc.cz