Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Který procesor by byl vhodný pro grafiku

Dobrý den, potřeboval bych poradit .. mám grafiku ASUS STRIX-RX470-4G-GAMING, CASE: Zalman Z11 NEO a OS: WIN10 PRO 64-bit a potřeboval bych poradit jaký procesor k ní koupit prosím ? Měl bych to hlavně na hraní her ... streamovat nebudu a natáčet videa taky ne .. jen na hraní her prosím ? ? ? ?

Děkuji moc, a chtěl jsem se ještě zeptat jak veliký by byl asi rozdíl pokud bych chtěl ušetřit ještě na ramkách a místo 2x8gb bych vzal jen 1x8gb a druhý dokoupil později ? Bude tam nějaký znatelný rozdíl když bude jen jedna místo 2x8gb - dual channel ?

Děkuji teda moc za všechny rady :) .. ještě jsem se chtěl zeptat kdyby jsi porovnal ten ryzen 5 1600 vs Intel Core i5-7600K .. a nebral teď ohled na stream/renderování videí/natáčení videí .. ale bral jen na hraní her tak kdo si povede líp ? Jinak celková cena té ryzen sestavy je do 14 000 Kč