Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Doporučení routeru

Ahoj,
potřeboval bych doporučit slušný wifi router
Požadavky: GWAN, GLAN

Potřeboval bych aby měl dobrý příjem signálu (chci prozatím sdílet net od souseda, 60m daleko). Na telefonu (S7 Edge) mám poor signal s výpadky, tak snad nějakej slušnej s 2 a více anténkama by to mohl zvládnout. Na jeho straně je nějakej shit tplink s jednou anténkou.
Cena není až tak rozhodující (ale 5000 za něj nedám)

V budoucnu bude připojenej na 1Gb optice.

Děkuji

soused má jednotyčkovou anténu, protože koupil nejlacinější krám a na jeho potřeby mu to asi dodnes stačí.
věnuj mu nějaký krám (ap) se směrovou anténou, který připojí do jeho routeru, vytáhne pod střechu a namíří na tebe.
jinak si můžeš honit zisk/směrovost své antény jak chceš, ale když u něj zůstane ta tyčka, nemá ti na 60m jak odpovídat.

sobě nějaký ac router, pokud máš v baráku zarušeno.
na venkov stačí 11n pásmo, ale to jsou už staré krámy. levné founy i notebuky mají dodneška jen n.