Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Služba programu Avast neběží.

Dobrý den. Používám antivir Avast free antivirus ale vyskytl se problém: Když si avast otevřu, hlásí to že jsem nechráněn a že služba programu Avast neběží (UQJ27aP). Když kliknu na vyřešit vše nebo spustit, tak se to jen zeptá jestli chci povolit změny v tomto počítači, když kliknu ano tak se avast na asi 5 sekund sekne a nic se nestane. Problém se stal nejspíš tím že jsem ve správci úloh avast ukončil.
OS Windows 8.1
Děkuji předem za odpověď. :-)

už to tu padlo: odinstaluj to zbytečné svinstvo, spoléhej na zabudovaný windefender či jak se to letos jmenuje.
od win8 výš už mrchosoft ani výrobci sw nepředpokládají žádnou inteligenci uživatele, podle toho se ty jejich produkty chovají.

antiviry téměř ztratily smysl už tak před 10 lety, jen neznalí uživatelé závislí na chybových hláškách antiviru si toho dosud nevšimli. takže nakonec budou mít výrobci produktů pravdu.

Taky mi Avast Antivirus a Cleaner neběží a odpovídá podobně. Začalo to poslední automatickou aktualizací W 10 (KB3186568). Po několika nedokončných pokusech o instalci notebok začal opakovaně požadovat restartování a opakovaně sám spouštěl Lenovo Boot optimizer. Vyřešilo se to ručním stažením a instalací aktualizace. Po ní se začal fungovat Windows Defendor, který jsem nespustil. Může mi někdo poradit, zda mám vypnout Defendor a pokusit se obnovit Avast,nebo to mám nechat ve stavu, jak to je? Děkuji předem za radu. Sonal.