Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Psaní ď na klávesnici

Ahoj, prosím vás měl bych takový problém. Do ted vše fungovalo v pořádku, ale včera jsem si všiml, že mi nefunguje psaní háčků (ď, ť, ň). Vůbec mi to nejde do hlavy, prvně mě napadlo, jestli není rozbité tlačítko. Když zmáčknu tlačítko lehce, tak se nic neděje...Když ho zmáčknu velmi silně, tak se napíše toto "´"...Ale háček nad d, t, n to prostě nenapíše...Situace se ale mění, když přepnu klávesnici z České na Anglickou...To nemusím tlačítko mačkat vůbec silně, stačí ho absolutně lehce zmáčknout a napíše se = nebo + (při držení shiftu)...Nerozumím tomu, na AJ klávesnici vše funguje ok, na České musím silně tlačítko zmáčknou, ale ani po silném zmačknutí se háček nenapíše...Nevíte jak to vyřešit? Mám Windows 7, notebook HP ProBook 4520s.

Moc díky za rady :)

Notebook riadny šrot. Bych ho rovno zahodil.

Jinak priamo k problému. Silne mačkať nemusíte, dĺžeň sa vždy píše tak že zmačkneš to tlačitko a nasledne nejaký znak ku ktorému sa dĺžen vzťahuje. Pre mäķčen sa používa to iste tlačítko ale aj so shiftom. Zrejme to silné mačkanie nieke priamo to, akurat že to pak zmačknete akoby dva krat. Win nedovoluje pisať dĺžen samostatne priamo. Teda ak ho chcete napsať samostatne tak musite zmačknuť dĺžen a potom medzeru. A až po stlačení medzery sa dĺžen "napíše/vykreslí"

Tak samozřejmě vím jak psát háčky...Že mám stlačit SHIFT + TLAČÍTKO HÁČKU VEDLA BACKSPACE + DANÉ PÍSMENKO. Když mi to to do ted fungovalo, tak není určitě problém s tím, že bych zapomněl, jak háček psát..:-D Silně stlačit jsem to zkoušel, protože jsem nevěděl, jestli tlačítko nepřestalo fungovat...

Machr55: Počítač už projíždím antivirem + mám v PC nainstalovaný SUPERAntiSpyware Professional. Stačí, nebo mám nainstalovat ten AdwCleaner?

Mlocik97: Rozhodně to šrot není, já si na notas stěžovat nemůžu :-) Mám ho asi už 7let a doted nebyl jediný problém...

Mate v počítači asi nejakú škodnú. Vykonajte kontrolu v tomto rozsahu:

1. Najskôr sa presvedčte o tom, či zdroj problémov nie je nainštalovaný v počítači (Ovládací panel - Programy). Ak je v zozname zapísaný nejaký podozrivý (neznámy) program, odinštalujte ho.

2. Skontrolujte nainštalované rozšírenia v internetovom prehliadači - podozrivé (neznáme) rozšírenia odstráňte.

3. V núdzovom režime systému vyčistite počítač použitím softvéru AdwCleaner:
https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwc leaner/

4. V núdzovom režime systému vyčistite počítač použitím softvéru MBAM free verzia: www.malwarebytes.org. Všetko čo nájde odstráňte. (Pre používateľov Windows XP sú staršie verzie programu v tomto archíve http://www.instaluj.cz/malwarebytes-anti-malware/s tarsi-verze.

ak doteraz nič nepomohlo:
5. Vložte inštalačné CD a vykonajte opravu systémových súborov:
- Windows - Štart - Spustiť (ako správca) a vypísať sfc /scannow
- ENTER

Tak jsem provedl všechny rady, které jste mi dávali a nakonec až MBAM pomohl...Takže teď už všechno funguje, díky moc všem...

Když už jsem tu, tak bych měl ale ještě jeden dotaz. Před pár dny mi po zapnutí noťasu vždycky vyskočí hláška v podobném smyslu, nevíte čím by to mohlo být? m1zRV5

Díky ještě jednou :)

čitateľ: hesla jsem změnil. Díky za radu. Stačí jen ty, které jsem v posledních dnech navštěvoval, nebo je lepší všechny, i ty, které jsem třeba dlouho nenavštívil?

lední bertík: na uložto chodím poměrně pravidelně, to máš pravdu. Myslíš, že by ten vir mohl být odtud? Jak prosím tě zkontrolovat a smazat ms autoruns? Hledal jsem na netu, ale nenašel jsem. Díky

Ahoj, super, díky :) WSH jsem nastavil na 0, to už mám, ale nějak si nevím rady s tím Autoruns.exe...Stáhnul jsem si ho, zapnul jsem to, vyběhla na mě takováhle tabulka a teď mám jednotlivě všechny položky v záložce "logon", "explorer", "internet explorer", "scheduled tasks", "services", "drivers", "codecs" a tak dále, pravým kliknutím a "delete" smazat? Díky :)

k tomu jedna technická:
normální člověk si roztáhne sloupce tak, ať vidí celý název procesu a hlavně celý "imagepath" = cestu k procesu. už podle umístění a koncovky jde rozeznat, že jde o malware, někdy může být vodítkem může chybějící nebo zjevně lživý popis.
(ale tady už nezabíjíme spyware, jen se ruší zapsaný odkaz na něj, proto chybí popis = publisher, description)

zrušením fajfky zrušíš spouštění: to se hodí u věcí, kdy nevíš kde o proč se vzaly, k čemu jsou, jestli se mají spouštět nebo ne a nic tě u toho netrkne.
když víš 100%, že se to nemá spouštět jako tvé vbs skripty od spyware, teprve má smysl šátrat v menu a hledat klávesu del.

v plánovači už nebylo nic?

proč se ti internet explorer spouští přes plánovač? zrušit.
vbs skript gathernetwotkinfo pro kontrolu sítě je sice mrchosoftí, ale k ničemu, ms neumí opravit vadnou síť.
odkaz z plánovače na media player zrušit, wmp považuju za starého bonzáka k ničemu, je to věčně děravý shit.

odkaz na vbs skript ze záložky wmi bych smazal.

Je tedy pravda, že všechny položky, které nejsou nalezeny ("file not found") mohu smazat?

ano, ať víš příště žes tam měl uklizeno, že to není pozůstatek po novém spyware.

Super, moc děkuju, "file not found" všechno smazáno. VBS v záložce WMI také smazáno. Ty zbývající věci co jsi psal, explorer v plánovaci, gathernet...., media player mám jen odfajfknout, nebo i smazat? :) Vůbec nevím, proč tam je, ale pokud je to k ničemu, rád to vyhodím :)

odfajfknout

jsou to součásti windows, které se jen nadbytečně spouští. ať příště vidíš, žes je úmyslně zakázal.

jedinou výjimkou je ie v plánovači, který tam nemá co dělat.
ten autoruns nejspíš nevypisuje celý spouštěcí příkaz, který mohl obsahovat třeba odkaz na download malware z nějaké stránky.
ale taky jen zrušit fajfku, ať máš přehled kdyby se to objevilo "samo" znovu.