Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Formát disku bez přístupu do systému.

Jde nějakým způsobem zformátovat (zcela vyčistit) HDD na kterém je starý systém win xp profesional 32bit(chce po mě aktivaci kterou nemůžu provést kvůli starým ovladačům, nepřipojí mě to k internetu, jakmile aktivaci odmítnu tak mě to hodí na přihlašovací okno a stále dokola). Zajímalo by mě jestli je nějaký způsob jak to zformátovat bez přístupu do systému. Děkuji Vaňáček.

Přesně to sem měl v plánu, až na to že nemam CD ale bootovací flashku. Jenže jakmile si nastavím 1. Floopy 2. USB tak se to prostě nespustí a napíše to v angličtině něco v tom smyslu že nebyla nalezená žádná bootovací jednotka. Když dám flashku do funkčního pc tak se klasicky spustí instalace winů. :(

Řádně odpověděl, on opravdu nemůže za to, že jste počítačově negramotný a například cpete W7 na kdejaký šrot. A ještě ze známé líhně Trollů...
Deska má na PCB vytištěno typové značení a případně revizi PCB, na webu výrobce desky, pokud tedy ještě vůbec existuje, je ke stažení manuál základní desky a tam je kapitola o BIOSu.

a) WXP se z USB flešky běžně nedá nainstalovat (leda bys tam měl integrované ovladače), kromě toho starší MB neumí boot z USB.
b) aktivace WXP už se nedělá přes Internet, ale přes telefon "plechová huba", zvolí se prostě "aktivace po telefonu" atd. podle popisu.
c) pokud máš boot disketu, tak to můžeš zformátovat, ale co dál ???