Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taktování procesoru Intel Core i5-3570K

Zdravím, chtěl bych poradit s taktováním.

PC specifikace :
Ramky - CRUCIAL 8GB (kit 4x 4GB) Ballistix Sport 1600MHz CL9
Procesor - Intel Core i5-3570K
Grafika - MSI N770 TF 2GD5/OC
Zákl. deska - MSI Z77A-G45 GAMING
Chladič procesoru - Noctua NH-U12P SE2
Zdroj - Enermax Triathlor 550w

Nejdříve jsem pomocí programu AIDA64 udělal test na teploty při max frekvenci procesoru 3,8Ghz, viz. obrázek: Mhc5U tedy kolem 50-55°C při max. zátěži.

Teď se chci zeptat jestli při taktování stačí "jen" měnit Adujst CPU Ratio v BIOSU hodnoty jsou zde od Auto-16 až do 63 a jestli mám mít stále položky Intel Turbo Boost a Enchanced Turbo boost(což zvyšuje takt procesoru při boostu z 3,6Gz na 3,8Ghz) Zapnuté (enabled).

Dále tu přiložím screny z dalších položek v BIOSU, protože si nejsem jistý jestli mám při tom taktování mít napájení procesoru na AUTO - hwRdd udwCg xsaPO

Dále se chci zeptat jestli DRAM Frequency mám změnit z auto na 1600Mhz, když mám ty ramky Ballistix Sport 1600MHz CL9 ?
A ještě kdybych to náhodou přetaktoval tak jestli takt bude pořád na maximum např. 4Ghz, teď vlastně takt vklidu je 1600Mhz, takže kdybych to přetaktoval jestli takt vklidu by byl 4Ghz npř. ?

Děkuji za rady.

Ty máš fakt výdrž, snad návodů je na netu x a i s obrázky.

(jinak zakážeš v BIOSu turbo a šetřící funkce, a nyní zvedáš postupně násobič + testuješ stabilitu, teploty, až usoudíš, že máš dost a bude to stabilní tak zapneš zpět šetřící funkce a je to, jinak paměti nech na automat stejně nic nezískáš co by stálo za tu lopotu, tedy mimo při používání IGP)