Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chyba ovladače pro spouštění počítače nebo systému nebyly načteny

zdravím mam problem s pc nějaky čas na monitoru mam no signal když to přepnu na integrovanou tak obraz naskoči grafiku jsem otestoval u kamaráda přes 2 týdny a karta je ok pamět ram jsem testoval a je bez erroru harrdisk a ssd disk jsem testoval hd tune a taky bez problému, jinej monitor jsem zkoušel a taky no signal zkoušel jsem kable dvi vga hdmi apod. bez uspěšně ovladače do grafiky jsem přeinstaloval a pomohlo to na 15-16 dní a zase to začlo dělat, no signal se projevuje jen při zapnuti pc nebo restartu a v prohližeči události to hlási v informacích:Následující ovladače pro spouštění počítače nebo systému nebyly načteny:
dam
EhStorClass

díky moc za pomoc

před časem mě to hlasilo potiže s hw při diagnostice ram tak jsem si myslel ,že je problem v ovladačich zakladní desky tak jsem stahl nejnovější ovladače na chipset odsud https://cz.msi.com/Motherboard/support/Z97-PC-Mate .html#down-driver
zakladni desku mam msi z97 pc mate a ovladače mi nepomohli pak jsem pc čistil od prachu a po nějake době začalo no signal tak jsem koupil novou ram a hlaška potiže s hw při testu už nebyla ,ale no signal to nevyřešilo myslíte ,že to dělají ovladače do zakladní desky?

no je tam toho hodně:The driver \Driver\WudfRd failed to load for the device SWD\WPDBUSENUM\_??_USBSTOR#Disk&Ven_Generic&Prod_S TORAGE_DEVICE&Rev_9744#000000009744&0#{53f56307-b6 bf-11d0-94f2-00a0c91efb8b}.

Překlad názvu service.weather.microsoft.com nebyl v požadované době dokončen. Žádný z nakonfigurovaných serverů DNS neodpověděl.

Server {4AA0A5C4-1B9B-4F2E-99D7-99C6AEC83474} se v daném časovém limitu neregistroval u služby DCOM.

Překlad názvu emupdate.avcdn.net nebyl v požadované době dokončen. Žádný z nakonfigurovaných serverů DNS neodpověděl.

tam nejsou spiš chyby jen upozornění nebo informace
ale co tam je furt za upozornění je tohle \Driver\WudfRd failed to load for the device SWD\WPDBUSENUM\_??_USBSTOR#Disk&Ven_Generic&Prod_S TORAGE_DEVICE&Rev_9744#000000009744&0#{53f56307-b6 bf-11d0-94f2-00a0c91efb8b}.

chyby co tam byly tak je to spojeny s originem
v informacich je i tohle pořad Reflektor UMDF se nepodařilo spustit, protože služba WUDFPf nebyla nalezena. Tato služba může být spouštěna později během spouštění systému. Systém Windows se v takovém případě pokusí zařízení znovu spustit.

a pořad je tam i tohle Následující ovladače pro spouštění počítače nebo systému nebyly načteny:
dam
EhStorClass

a nějaké instalování služeb do systemu
Do systému byla nainstalována služba.

Název služby: aswHdsKe
Název souboru služby: C:\Windows\system32\drivers\aswHdsKe.sys
Typ služby: ovladač v režimu jádra
Typ spouštění služby: spouštění na vyžádání
Účet služby:

nebo Procesor 7 ve skupině 0 vykazuje následující funkce řízení spotřeby:

Typ stavu nečinnosti: Stavy nečinnosti standardu ACPI (C) (počet stavů: 2)

Typ stavu výkonu: Výkon standardu ACPI (P) / stavy omezovače (T)
Nominální frekvence (MHz): 3401
Procento maximálního výkonu: 100
Procento minimálního výkonu: 23
Procento minimálního omezovače: 23

pořadí instalace je špatně:

ještě jsem instaloval přidavne aktualizace windows byl to myslim taky intel chipset ovladač

ten se instaluje vžy jako první, před vším ostatním.

EhStorClass - to vypadá na vadnou instalaci ovladače pro usb3. možná i kvůli špatnému pořadí instalace driveru chipsetu.

toto bylo mezi chybami?

Název služby: aswHdsKe
Název souboru služby: C:\Windows\system32\drivers\aswHdsKe.sys

ne že by na avastu bylo něco normálního, je to šmejd.

asi bych ten krám nainstaloval znovu a pořádně.
nečekej, že ovladače za tebe doinstalují nějaké aktualizace - a že to udělají správně.
přepisovat ovladače aktualizacemi byl ten nejtupější nápad mrchosoftu.

za 66.6 dne je konec prázdnin.
vzhledem otřesnosti té instalace (vadné pořadí ovladačů) začni uvažovat o formátu.
do budoucna už ignoruj sračky typu avast. když se ptáš proč, tak protože chyby dns v prohlížeči událostí.

a bude se hodit: zákaz aktualizace ovladačů mrchosoftem:

REGEDIT4

; neinstalovat ovladace z webu Winupdate
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\DriverSearching]
"SearchOrderConfig"=dword:00000000

a nejdou ty ovladače přeinstalovat?budu teda muset udělat novou čistou instalaci windows?moc se mi do toho nechce takže to no signal dělá ten bordel ve windows?aktualizace windows update už jsem zakázal už mě to otravovalo a není chyba v updatech windows?

a s tím mam co dělat odinstalovat to?
REGEDIT4

; neinstalovat ovladace z webu Winupdate
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Cur rentVersion\DriverSearching]
"SearchOrderConfig"=dword:00000000

může mít spojitost s no signal v nastavení konfigurace systému je tam zvoleno výběrové spuštění-načíst systémové služby-načíst položky po spuštění-a zašedlá možnost použít původní konfiguraci spouštění když chci dát normální spuštění-načíst všechny ovladače zařízení a služby dám použít pak ok ,ale když zapnu znovu konfiguraci systemu tak se to zase přepne zpět na výběrové spuštění jak to mam udělat, aby se to uložilo na normální spuštění

Ta hlaska z dotazu ani ziadne sluzby s tvojim monitorom vobec nesuvisi, jaky mas teda problem s tym monitorom? Kedy funguje a kedy nefunguje? Trebars mas vadny HW? Zdroj? Monitor? Apod? Kabel? Rusenie na kabli z wifi routra? Zemne slucky cez spolocnu antenu? Cez rozne 230V zastrcky? Atd.

monitorem to není otestoval jsem ho na jiném pc aji kable jsou vpořádku, grafiku jsem otestoval u kamaráda 2 týdny bez problému ram mam novou otestoval jsem ji a je taky vpořádku ,harddisk a ssd disk jsem testoval v hd tune a taky bez problému no signal se projevuje při zapnutí pc a restartu u pci grafiky to musim tak 5x restartovat aby šel obraz a někdy restart ani nepomuže u integrovane se občas taky oběví no signal tam stačí restart max jednou a obraz naskočí ,kamoš jak tu grafiku měl u sebe 2 tydny ještě mezi tím než mi ji donesl domů tak jsem dal kompletní reinstal ovladaču grafiky a nainstaloval jsem čistou instalaci ovladaču po zapojeni grafiky to bylo ok jenže po 15-16 dni to začalo dělat znovu už mě to štve čím by to mohlo být že by zdroj? ,ale ted nemam momentalně jak vyzkoušet jiný to muže mít i vliv na to i wifi kabl?? zastrčky jsem kontroloval tymhle by to nemělo byt a s avastem jsem nikdy neměl problem tak nevim ostatni věci jsem odinstaloval a restart windows jsem ještě nedělal a nevim jestli budu mě se spiš zdá ,že je to spiš zdrojem a v pc jsem měl i jakesi cvrlikani ventilatoru ,ale ted to zatim přestalo

ja tam vidím problém jen v zobrazení pc najede normálně do systému jen obraz nejde když to přepojim na integrovanou tak obraz se oběví a vidim ,že jsem ve windows třeba je to nějaka blbost v nastaveni systému nebo biosu a při nejhoším asi zdrojem a nedej bože zakladní deskou ,procesorem

Ked je obraz na integrovanej, tak tu grafiku BIOS vobec nenasiel, takze je vada asi na zakl.doske (kontakty) alebo zdroji, grafike, apod. BIOS si over ze je najnovsi pre tu dosku (web vyrobcu dosky). Do BIOSu load deaults a save&exit, ziadne pretakty alebo co. Ze to ide niekomu inemu nic neznamena moze tam byt mechanicky studenak prejavujuci sa u teba kvoli mechanickemu pnutiu v bedni apod

Windows mozes nainstalit nanovo nacisto a potom spravne ovladace (web vyrobcu dosky a grafiky) a potom tam NEintsaluj ziadne avasty ani nic podobne, neinstaluj tam vobec nic. Vtedy windows spravne funguje. Ale ty mas asi problem v HW.

poslední verze biosu je z 22.2 2016 zakladni desku mam msi z97 pc mate https://cz.msi.com/Motherboard/support/Z97-PC-Mate .html#!type=download nevim kde zjistit jakou mam ted verzi ,ale instalovat se mi to moc nechce abych si to ještě vic nepodělal, zkusim ten load deaults a save&exit v pc jsem nic nepřetaktovával ja si myslim ,že to pci grafikou vubec není ,když to dělalo i na integrované, windows zatím přeinstalovávat nebudu zkusim někde sehnat na vyzkoušení zdroj a uvidím

nejdou ty ovladače přeinstalovat?budu teda muset udělat novou čistou instalaci windows?

jdou nainstalovat, ale musíš vědět co děláš, co opravuješ.
ten zákaz aktualizací můžeš snadno ručně naklikat v registrech, ani to jsi neudělal.
ve tvém případě je lepší ten rozdrbaný systém poslat k čertu a začít načisto znovu.