Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze načíst systém u notebooku Acer

Dobré odpoledne, kamarád má problém se svým notebookem. Má tento notebook: http://www.lan-shop.cz/acer-nx-ms0ec-005-e5-511g-c 9aw-185075
Dnes ráno, když potřeboval vyřešit své osobní věci tak mu to při zapnutí psalo toto: http://www.lan-shop.cz/acer-nx-ms0ec-005-e5-511g-c 9aw-185075 (ilustrační obrázek).
Notebook má ještě v záruce, ale tam by ho nejspíše jen přeinstalovali, což on nechce..má tam důležité soubory, fotky, ...
Na internetu jsem se dočetl, že se přeplo bootování na Wifi kartu nebo tak něco, ale v BIOSu je normálně boot z HDD a HDD BIOS i vidí.., v nejhorší řípadě hodí notebook do servisu, ale chtěl bych se zeptat někoho zde, jestli to jde opravit, aby zachránil ty soubory.
Díky předem za rady. Kdybyste potřebovali více info o ntb nebo tak, tak nemám problém zodpovědět.

To znamená, že má buď špatně nastavený boot a disk není jako první nebo má poškozený souborový systém a v nejhorším připadě disk. Můžeš stáhnout na USB nějakou live distribuci Linuxu a soubory přetáhnout třeba na externí disk.

Ale v první řadě zkontroluj v Biosu to bootování, případně po startu PC mačkej F12 a vyber disk. Pokud to nepůjde, tak zbývá druhá varianta.