Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skype spam google url na mobilu s androidem - riziko viru?

Mam skype v mobilu, prisel mi spamovy google url od jednoho meho kamarada. Omylem jsem na ten link na mem mobilu klikl... a nez jsem stihl vypnout prohlizec, tak se zobrazila jakasi stranka s nabidkou nejakych zazracnych vydelku... cili jasny podvod. Kamarad pak druhy den rikal, ze se to od nej poslalo vsem jeho kontaktum

Zajima me, jestli je nejake znacne riziko, ze jsem si tim kliknutim ten link zaviroval mobil

Zkusil jsem projet mobil pres muj Comodo internet security, a nic zavadneho to nenaslo

Ten odkaz byl typu
https...google.com...url

Mám telefon s Android 6.0.1

Snad to bude v pohodě a nebude to mít žádný vliv na další programy v telefonu. Měl jsem hlavně obavy o to, abych kvůli tomu neměl třeba ohrožený facebook, který v telefonu také používám. Takže snad v ničem nelítám.

Zkusil jsem projet mobil pres muj Comodo internet security, a nic zavadneho to nenaslo

Coz ovsem nic nedokazuje, protoze to taky nic najit nema a je videt solidnost Comoda, ze si na tebe nic nevymysleli a priznali, ze nic nenasli.

Kazdy telefon je jiny, kazdy vyrobce telefonu si musi aplikovat Android do telefonu sam ze zdrojovych kodu. Tudiz nastat mohou dve situace:

1. Zavadny odkaz hledal obecne zneuzitelnosti (neopravene chyby v Androidu) a bud nasel a mobil zaviroval nebo nenasel a nic se nestalo.

2. Zavadny odkaz hledal zneuzitelnost (neopravene chyby), kterou maji jen nektere mobily a potom zalezi co mas za mobil. Napriklad u Samsungu funguje KNOX zabezpeceni, ktere se obchazi jen tezko.

Mám telefon Asus.
Zobrazilo to nějakou stránku s nesmyslnými reklamami, takže je možné že si takhle spamem zvyšují návštěvnost. Tomu odpovídají i zkušenosti uživatelů co jsem našel na zahraničních fórech. Ale těžko říct.

Asus zenfone 2 laser

Já měl hodně obavy z toho abych neměl v ohrožení údaje z ostatních programů... třeba Facebook a tak dále.

Jak řečeno zobrazila se nějaká stránka s pochybnými reklamami, podobnou zkušenost jsem našel na některých dalších zahraničních fórech... a označovali to tam za spam, který má zvyšovat návštěvnost těch stránek. Žádný soubor mi to po kliknutí na ten odkaz nestahovalo. Alespoň si toho nejsem vědom... Tak doufám, že mohu být v klidu. Ale samozřejmě mě to trochu znervózňuje