Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Wifi síťová karta

Zdravím, pro upřesnění mé situace. Nedávno jsme se přestěhovali a já bydlím 40 metrů od routetu, který je v hlavním domě. Bývalý majitel to měl řešení tak, že na baráku má vysílač směrem ke mně a chytá tu wifi pomocí této síťovky (TL-WN510G_550G_551G) https://www.google.cz/search?q=TL-WN510G_550G_551G &source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiU4PWy_efUAh XKVhQKHUywCgIQ_AUICigB&biw=1920&bih=950#imgdii=WyO xvgmO-UUbVM:&imgrc=7NwqHFIVAEKVlM:. S tím tady chytám tak 4down/2upload se signálem 2 čárky. Ptám se tedy jestli je tato síťová karta dostačující na to aby jela tzv. 24/7 za každého počasí nebo si mám koupit nějakou jinou do tak 1000 korun.

pci síťové karty jsou konstrukčně špatným řešením. anténka má signál stíněný plechovým case a okolo visícími kabely.
trochu může pomoct externí směrová anténa s prodlužovacím kabelem.
nebo externí ap, z něj vést lan kabel do počítače.
anebo usb wifiadaptér s anténou, zase zapojený přes usb prodlužovák kvůli stínění casem (wn722)

40m přes neznámý počet zdí není sranda. jestli má původní router jednu pidinténku schovanou za zdí, je to špatné.

wr841n je totální lowend s pevnými anténami. na pokrytí menšího bytu stačí, ale přes jen 2 zdi a 40m budeš chytat signál dobrý tak pro géčko s výpadky, čili celkem zoufalost.
výměna staršího krámu za wr741 má pro majitele smysl, ale u tebe se nejspíš moc neprojeví.

potřeboval bys vystrčit ven přijímacího klienta (LocoM2).
ale pokud nic moc nezachytí, musel by to samé udělat majitel routeru, jen by tento nanostation nastavil do režimu ap. to už se vyplatí nechat si zavést vlastní internet.

ne. kvalitní router s všesměrovými anténami je ve tvém případě k ničemu, vůbec nerozumíš co jsem ti psal.

tvé nejlepší naboostění se provede tak, že majitel routeru vystrčí ven pod střechu ap, ty si vystrčíš clienta a tyto směrové jednotky budou mít spojení prakticky bez útlumu - na rozdíl od všesměrových antén, schovaných za vašimi zdmi.

Nevím jestli ta síťovka co jsem posílal (TL-WN510G_550G_551G) je dostačující na dnešní poměry a hlavně chci stabilitu než rychlost. Nebo si mám pořídit jinou do 500 třeba tuto produkt nebo tuto https://www.czc.cz/tp-link-tl-wn781nd/75524/produk t a vyměnit anténu za tohle https://www.czc.cz/tp-link-tl-ant2408c_2/66164/pro dukt a hodit jí za dveře na balkon do botníku a místo zdi už bude vadit jen 40m a dřevotříska :D Jen ten kabel budu potřebovat tak 3 metrový. Bude to opravdu takový rozdíl ve zlepšení když to provedu a dám prachy do antény na balkón?
A popř. vyměnit jednu z těch dvou antén na tom lowend routeru https://www.czc.cz/tp-link-tl-ant2408cl-vsesmerova -2-4ghz-8dbi-rsma/69401/produkt

ale jistě.
1) když majitel routeru pohrdne pokrytím svého bytu a kvůli tobě vystrčí router na venek
2) když ty nechceš příjem signálu stínit zdí a svůj pc se zabudovanou wifikartou si taky postavíš ven z baráku
...tehdy bude mít tvé žonglování s různými typy pci karet smysl.

pokud nejsi mentálně zvláštní, už chápeš, že splnit body 1) + 2) není správná cesta.
nějaké řešení máš v předchozí konverzaci.
pokud ti nevyhovuje, prostě si těch 40-50m vykopej kabel.

3) kiloviktor tady wifi rozumí, klidně prozkoumej jeho řešení.

Jak říkáš, nebudeš ji potřebovat. V PC máš jistě LAN konektor. Ideální bude, když toho klienta dáš ven na takové místo, kde přímo uvidíš na AP "souseda" bez stromů atd. Součástí balení je i PoE napájení, takže nic víc kromě lan kabelu nebudeš potřebovat. Napájí se to přes LAN kabel.

Potrebujes wifi kartu, ktora ma konektor na externu antenu a potom potrebujes takuto antenu:
product.php
Moze to fungovat ak ta antena na baraku je tiez smerova. Pouzivam podobne riesenie na vzdialenost 20m a na takuto vzdialenost nieje ziadny problem. Smerove anteny mam ale na obidvoch stranach.

Podla popisu sa neda nic blizsie povedat, chyba nakres.
Kvalitny signal dosiahnes len metodou ptp (point to point), cize smerovymi antenami obratenymi proti sebe. Najlacnejsie UBNT, ci RB ta vyjde tak 100-150 eur.
Vsetko ostatne je take, ze to moze, ale aj nemusi bezat.
Napriklad v meste sa pripajat v 2.4GHz pasme je dnes sebevrazda, castokrat uz aj na dedine.

by mohla vadit přinejhorším jen koruna stromu.

To je ovšem dost podstatné a bude způsobovat časté výpadky. Nejde přes těch 40 metrů zakopat kabel?

Pokud ne, můžeš koupit https://www.mironet.cz/ubiquiti-nanostation-loco-m 2-vnitrni-venkovni-cpe-24ghz-150-mbps-5-km-8-dbi+d p154771/?gclid=CjwKCAjw-ezKBRAGEiwAu-_-LOZK8SqG4Y3 5uV1FOhq5Z9mTZEGtwNYU1By_dt_D4Pf8Fl4NH7VxnxoCCF8QA vD_BwE#popis
a umístit někam, aby bylo rušení co nejmenší. LAN kabel může být dlouhý až 100 metrů.

Ak tu antenu das von z okna, tak je velka nadej, ze to pojde. Mozno aj na maximalnu rychlost. Strom, pokial nieje velmi listnaty tak vadi menej ako stena. Koruna stromu je v pohode. Neviem, ci nebude malo 100cm kabla. Ak sa bude na druhej strane nahradzovat router a bude to prevadzkovane takto dlhsiu dobu, doporucujen router(AP), ktory ma len jednu antenu. Dvoj antenovy potrebuje aj dve anteny. Nemoze mat jednu antenu smerovu nasmerovanu niekde uplne inde ako je ta druha navyse vsesmerova. To, ako to bude nakoniec fungovat zalezi najviac na ovladaci wifi karty a vyladenosti firmware toho routra.

podezřívám výrobce, že tomu přiřazuje defaultní ip, uvedenou někde v manuálu.
cz .pdf: img.asp

Výchozí IP adresa: 192.168.1.20
Výchozí jméno a heslo: ubnt / ubnt

v nastavovacím pc to chce samozřejmě nastavit pevnou ip, třeba 192.168.1.201 mimo běžně přidělované adresy.
pevnou ip proto, že bez připojení k prvnímu baráku nemáš žádnou funkční síť a neviděl bys ani na loco.