Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cpu + mb do 8500kc ?

Zdravím, za týden přijde z brigády nějakej peníz tak bych chtěl něco zainvestovat do PC. Momentálně disponuji fx 8300 + nzxt 41, r9 380, 16gb ram (ddr 3), seasonic 620w a gigabyte 990XA-UD3. Jelikož převážně hraju MMORPG hry tak bych chtěl přejít na intel. Pokud by mi někdo poradil do cenový relace 8500-9000 procák + zakladovka s kompatibilitou ddr 3 ramek byl bych velice rád :). A další otázka by byla jestli by bylo možno někde střelit tu základovku a procák a cca kolik za to? každej peníz bude dobrej než to někde skladovat. Za mesíc na 90% půjdu do rx 580 ale to už je na další výplatě :) díky za každý rady

Pokud chceš Intel a zároveň použít DDR3 paměti, tak nemáš moc velký výběr, desek pro poslední Intel procesory s DDR3 pamětmi je jak šafránu. Takže výběr je tak omezený, že je to téměř jedno, co vezmeš. K tomu procesor podle zbytku peněz.
Jenže když budeš chtít prodat starou desku a procesor, tak bez pamětí je to hůř prodejný, takže bych to prodal i s pamětma a získaný prachy vrazil do nové sestavy v podobě DDR4 pamětí.