Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herny monitor 27" do 600eur

Zdravim,

Uz dlhsiu dobu vyberam a neviem sa rozhodnut aky 27" monitor si vybrat k svojej zostave...
Hladam taky ktori ma G-synch a 120hz odozvu najlepsie 1ms Uprednostňujem značku Dell alebo eizo...asus len v núdzovom prípade

Vdaka
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

TN su herne monitory

Ne, TN jsou sracky, ktere prodejci a vyrobci vydavaji za herni monitory, protoze jinak by si to nikdo nekoupil.

Primo se koukat nebudes a to zvlast u velkeho 27" monitoru. Pokud jsi clovek, tak mas dve male oci a ty by mely byt z hlediska ergonomie namirene proti monitoru tak, ze budou primo proti horni tretine monitoru a teda v teto tretinove lince jsou namireny primo, zatimco dole a obzvlaste po krajich uz je uhel takovy, ze meni barvu bodu monitoru, takze jedine nejak hrozne rychle hejbat hlavou, abys vystihl vsechny uhly. :-)

Jednoduse koupit si 27" TN monitor je hloupost, kterou ti zadny soudny clovek nedoporuci, ale tve oci a tve penize, delej si co chces.

Ne, TN jsou sracky, ktere prodejci a vyrobci vydavaji za herni monitory, protoze jinak by si to nikdo nekoupil.
Jednoduse koupit si 27" TN monitor je hloupost, kterou ti zadny soudny clovek nedoporuci, ale tve oci a tve penize, delej si co chces.

To to placas prosim te ?
Jsem si vsiml ze to pises zde v kazdem prispevku a vsude ruzne po webu, hlupaci jsou ti co si koupi levny IPS protoze TN je nahovno a pritom si koupili jeste vetsi kram kram ktery nema o nic lepsi pozorovaci uhly, podsviceni, kontrast hlavne ze TN je nahovno, ale stejne jsi zadny drasi TN na vlastni oci nevidel co ? Ktery byl drive (opravdu hodne zpatky) hlavne kamarad hracu FPS kvuli rychle odezve, pote protoze slo o prvni monitory s funkci Free Sync (ktery jak z casti funguje jsi pochopil po pul roce, podle tvych prispevku viz hledani), Tak co meles o ' zadny soudny clovek nedoporuci', sorry ale vycteny hovna co pises vsude nic vic.

Nevim, zda ma cenu jakoli reagovat, kazdopadne doporucim nastudovat popis technologii IPS a TN displeju, pak se tu neztrapnis nejakymi nesmysly typu:

co si koupi levny IPS protoze TN je nahovno a pritom si koupili jeste vetsi kram kram ktery nema o nic lepsi pozorovaci uhly

A prosim neber to osobne, opravdu nastuduj a pak muzeme dat pokec. :-)

P.S. LCD monitory jsem se drive zabyval profesionalne a absolvoval jsem nejedno skoleni okolo profesionalnich LCD tehdy v hodnote az 100.000 Kc, i dnes tyhle monitory stoji nekolikanasobek ceny beznych LCD monitoru. Sam to doma samozrejme nemam, na domaci ucely by to byl naprosto zbytecny luxus.

Vzhledem k tomu, jak ten "tvor" se vyjadřuje, je to opravdu pro něj zbytečné.
Jen dodám že problém TN a jeho mizerné pozorovací úhly se projeví při větších úhlopříčkách a ta číslíčka ohledně odezvy sice vypadají hezky, ale je třeba být opatrný, k čemu patří. Nakonec může být TN pomalejší než xIPS/xVA panel.

Urcite, akorat tu holt neni nikdo, kdo by ti konkretne rekl, jestli ten Asus nebo by stacilo i levnejsi AOC, zvlast kdyz pises, ze jsi cetl, ze ma ten Asus nejake problemy. AOC u nas neni moc rozsirena znacka, takze asi jedine pres recenze na netu a nechat si predvest pred koupi nebo 14 dni mas moznost vratit pri koupi pres internet.

Co se tyka doby odezvy, tak se menila metrika a kazdy vyrobce si to meri jinak. Driv se casto merilo Black to Black nebo Black to White, dnes vetsinou Grey to Gray. Kazdopadne je to to posledni co by te melo zajimat, protoze dnesni monitory s odezvou nemaji problem, samozrejme v ramci tech "hernich", kdyz budes mit monitor pro 2D grafiku, tak muze byt situace jina, protoze to neni potrebny parametr.

A mimochodem, vis ze potrebujes 120Hz monitor? Hrajes strilecky hlavne v multiplayeru?

(Osobne jsem monitor kupoval nedavno, asi 2-3 roky zpatky a to jeste FreeSync a G-Sync nebyly tolik rozsirene, casem kvuli tomu asi zvazim grafiku od AMD, pokud bude nejaka kvalitni a pak koupim levnejsi FreeSync, kde je i vetsi vyber.)