Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BSOD Critical_process_died

Dobrý den, mám problém se svým asus notebookem. Začal mi házet "modrou smrt" a to nečekaně po různě dlouhé době.
Zkoušel jsem reinstall windowsů s komplet smazáním disku a nic nepomohlo. Házelo to chyby jako unexpected_store_exception, critical_process_died a párkrát něco s kernelem tuším. Zkusil jsem driver verifier, který našel vadný Aicharger.sys, což je nějaká utilita k nabíjení od asusu. Smazal jsem, nepomohlo. Také jsem projel přes cmd sfc/scannow a všechny podobné rady běžně dostupné na netu a nic. Chybové hlášky ve složce livekernelreports ukazují, že je chyba u USBHUB3. Ve složce minidump jsou chybové hlášky WIN8_DRIVER_FAULT. Všechny updaty windowsu mám, každý hw zvlášť jsem přes správce zařízení aktualizoval.
Píšu to neodborně, ale snažím se zahrnout vše, co vím. Chybové hlášky případně sem nakopíruji.

Ntb používám denně, prosím o pomoc, co s tím. Pokud je to nějakým driverem a víte někdo, kde ho seženu, nechci kvůli tomu stroj reklamovat.

Díky moc předem.

takže rozvrtané windows někdo opravoval vlastní instalací - to u domácích samoadminů dopadne vždycky špatně.

Zkusil jsem driver verifier,

žádný z lamerských kripl-driver programů do windows nepatří, pokud mají fungovat.

všechny drivery jsou na webu u výrobce -> support.

normální člověk si rezervuje místo pro c: třeba 64gb, pařanům a warezákům to stačit nebude.
zbytek disku naformátovat jako d:, bude sloužit pro data, stažené instalačky nebo i dočasné zálohy systému.
stáhne si ovladače od výrobce a všechny je hodí na d:
pak nainstaluje systém na c: (ukládání dokumentů a download přesměruje na d:)
pořadí ovladačů: chipset driver -> restart. pak zbytek.
a samozřejmě zakázat automatickou aktualizaci ovladačů od mrchosoftu, jinak můžeš časem instalovat znovu, i když tentokrát bez ztráty dat:

REGEDIT4

; neinstalovat ovladace z webu Winupdate
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\DriverSearching]
"SearchOrderConfig"=dword:00000000

Důležitá otázka:
Co se dělo mezi tím, kdy notebook byl OK a kdy "Začal mi házet nodrou smrt"? Typicky - od/instalace nějakého programu či hry, pročištění pomocí CCleaner, TuneUp, SystemCare a podobných znefunkčňovačů, ...
Nebo to má na svědomí opět ten nechvalně proslulý Japonec Samoseto?

P.S.: Pro analýzu modrých smrtí použij BlueScreenView od NirSoftu, zajímej se o sloupec "Caused By Driver".

PC mi začal dělat problémy v období státnic, kdy jsem nic nového neinstaloval ani nečistil, prakticky jen internet a MS Office. Žádné čistící programy jsem v PC neměl. Jediné, co si naposled pamatuji, byla instalace nějakého většího updatu Windows (creators update?).

Jinak jsem zkusil výše zmíněnou instalaci ovladačů ze stránek ASUSU a zakázal autom. stahování ovladačů a zatím jsem BSOD neměl. Upozornění u USB hardware mám stále se stejnou hláškou, žádné ovladače USB jsem na můj ASUS F555UB nenašel. Nicméně dlouho trvá startup a občas mě PC hodí do biosu místo přímo do Windows.