Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel Makra

Ahoj,
Potrřeboval bych v excelu naprogramovat talčítko pomocí makra na to když na něj klikne vynuluje určité buňky.
Už je to déle co jsem ze školy a za boha na to nemůžu přijít.
Je tady někdo kdo by mi poradil? Co do makra napsat? Přiřadit makro k tlačítku umím.

Děkuji

excel 2013

...treba si to prispôsobiť pre svoju konkrétnu potrebu.

Okrem toho musíš vedieť:

- kam kód napísať alebo uložiť,
- akým tlačidlom ho spúšťať,
- ako uložiť súbor s makrom.

Nasledujúci kód Ti napr vymaže obsah (nie formáty) oblasti A1 : D20 na hárku, na ktoré umiestniš tlačidlo typu ovládací prvok formulára:

Sub Vymaz()
'    vymaz oblasti A1:D20
    Range("A1:D20").ClearContents
End Sub

Tento vymaže obsah oblasti A1 : D20 a bunky E5:

Sub VymazNesObl()
'    vymaz oblasti A1:D20 a bunky E5
    Range("A1:D20, E5").ClearContents
End Sub

a tento zmaže obsah celého hárka:

Sub KompletVymaz()
    Cells.ClearContents
End Sub

Kód musí byť umiestnený v štandardnom module makier, ku ktorému sa dostaneš prostredníctvom karty Vývojár.

V ukážke na linku od Karla je použitý pre spúšťanie ovládací prvok typu ActiveX, ktorého kód musí byť v module makier pre príslušný hárok

Súbor počnúc Excel 2007 musí byť uložený s príponou xlsm.