Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ryzen 7 - pretaktovanie a ram

Ahoj :)
Dopredu upozorňujem že som zatiaľ nikdy netaktoval.

Specs
CPU R7 1700
GPU GIGABYTE GTX 1060 G1 6GB
RAM CORSAIR 16GB 2666MHZ https://www.alza.sk/corsair-16gb-kit-ddr4-sdram-26 66mhz-cl16-vengeance-lpx-cierna-d3860560.htm?o=4#p opis
ZDROJ EVGA 500BQ
DOSKA ASROCK AB350 PRO4
HDD SEAGATE BARRACUDA 2TB
SSD WD Black PCIE SSD 256 GB

1. Problém je že mi nejde nastaviť frekvencia ram na viac ako 2133. Xmp profile mám enabled a skúšal som auto aj profile 1 ale ram vždy ide len na 2133 j4PdUa. Bios mám pravdepodobne najnovší 2.60 (aktualizovala ho alza na požiadanie cca 2 týždne nazad). Treba nastaviť niečo viac ?

2. Myslel som že som dosiahol dobrú frekvenciu/nastavenia (cez ryzen master) 3700mhz - 1,25000. Včera som mal pri bežnej záťaži (filmy,YT atď) okolo 40-50°C ,u hier som mal cca 60-70°C a u pol hodinového renderu (premiere pro) sa teploty držali na 70-80°C dnes som ale renderoval asi 10min a počítaču vypadol obraz ,pomohol len tvrdý reštart. Je to kvôli voltage ? Teplota sa nedostala nad 82°C. Ako bude najlepšie overiť stabilitu okrem random renderov ?

3. Správca úloh ukazuje inú frekvenciu ako Ryzen Master m4TNpa je to chyba správcu úloh/ryzen master alebo je normálne že sa mi procesor podtaktuje pri menšej záťaži ?

1. Ked to su obojstranne (2rank) moduly tak to moze byt tak schvalne (boli tabulky zavislost od zataze zbernice, nemam ich v hlave), mozes skusit rucne nastavit vyssiu frekvenciu a prip. sa pohrat jemne s napatim ak budu problemy, a memtest86+ spustit aspon na pol dna. Alebo to nechat na 2133, neni to az tak dolezite.

2. Teplota coho kde? Core teplota? Delta Tjmax je vtedy kolko? (viz core temp ci ktory zobrazuje delta tjmax).
Vseoebcne 82 je uz dost, nastav to na default, to je u teba 3GHz ci kolko, a nediv sa ked pretoceny CPU z 3GHz na 3,7GHz nefunguje. Pretacanie je hranie sa s nestabilitou. Stabilne to bude na standardnej frekvencii.

3. Frekvecniu si pozri v CPU-Z. Frekvencia kolise podla zataze, ak mas povoleny speedstep. Spravca uloh ma na starosti len vytazenie v %, o frekvencii nic netusi, a ked nejaku vypisuje, tak vypisuje nejaku hovadinu.