Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalý chod PC (čistý po instalaci OS)

Dobrý den,

mám notebook HP 15-r162nc Flyer Red, po čisté instalaci Win 8.1 a ihned následném upgradu na Win 10, je jeho chod nesmírně pomalý. Nechci žádný raketový pohon, ale aby se Chrome otevíral cca 10 vteřin, "Tento počítač" cca 5 vteřin, o prohlížení fotek ani nemluvě, to je moc. Na internetu se mi za x vteřin načte nějáký článek a xx vteřin potom se načtou konečně i obrázky k danému článku. Prostě hrozně pomalá odezva všeho.

Win 8.1 jsem nezkoušel, ihned jsem upgradoval na Win 10 a povypínal všechny ty pro Microsoft monitorující a anonymně odesílající funkce co s sebou Win 10 přinesly.

Parametry:
Windows 8.1 - upgrade na Win 10
Intel HD Graphics
RAM 4GB
Intel Celeron 2,16 Ghz (Turbo Boost 2,58Ghz)
HDD 500GB

To mi prosím neříkejte, že toto není sestava na obyčejné surfování po netu a občasné využití MS Word.

Využití HW při surfování je +/- následující:
RAM: 40%
Procesor 20-25%
Disk 0-20%
Síť 0-2%

Přikládám i fotku (screen) z HW Monitoru, nevím jestli je tam něco podezřelého, jen v kolonce "Load (CPU)" skáčou všechny tři teploty každou vteřinu od 10% až klidně po 80%.

Foto zde: gSs75F

Děkuji za rady.

Ovladace instaloval kto a jake a odkial?
Naco tam instaluje niekto W8.1 ked to hned upgraduje na W10? Da sa nainstalit rovno W10 nacisto.
Po instalacii Win a ovladacov sa to necha pol hodinu lebo to instaluje updaty. A restart a tak zopakovat zo 3 kolecka. To je u MS normalne ze ked napise ze je hotovo tak este len zacal nieco robit tajne na pozadi, a zasadne to uzivatelovi nepovie, aby sa mohol divit.
Vytazenie CPU sa pozera v spravci procesov (ctrl-alt-del)

Notebook je původně dodávaný s OEM Win 8.1, takže ovladače jsou již nainstalované spolu s OS. Provedl jsem akorát upgrade na Win 10. Jestli je nějáký způsob jak instalovat Win 10 načisto, to nevím, nemám orig. DVD

Microsoft aktualizace jsem nechal nainstalovat všechny. Do PC jsem nainstaloval pouze Acrobat Reader, WinRAR, Chrome, MS Office, VLC Player, CC Cleaner.

Nemusis z nicoho prejit, ale to je jedno.
Ked uz mas tie W10, tak mozes nainstalit aj ovladace pre Win10.
Najprv si skontroluj v spravci zariadeni ze jake si win natahal cez windows update, ono to este bude zabava ked ti tam bude preplacavat win cez update nejake svoje blbe. W8.1 to nerobi. Nechapem naco to vobec upgradujes, v tych W8.1 vsetko bezalo urcite skvele a rychlo.
Cleaner odinstaluj. Naco ti to je, mrzi ta ze Win nabehol, a chces ho dorazit nech je sranda?
Chod do windows update, a nechaj to dokoncit a potom restart Win a tak dokolecka, a potom ked sa ten crep ukludni napis kolko trva spustenie chrome. Ale nie hned prve, ale az druhe alebo tretie po 2 restartoch. Ano neni to jedno.
...P.S. ten update moze trvat aj pol dna, to len tak aby si sa moc nedivil.

Nejaky celeron tipujem baytrail neni moc vykonny, ani na weby to neni ziadne delo (hlavne ak su tam flash reklamy apod). Odporucam skor firefox a flash nastavit na vzdy sa pytat.

PrintScreen je na tomto PC na dlouho, věř mi, že fotka je rychlejší.

Čili řešením by bylo nainstalovat rovnou Win 10 a postahovat jednotlivé ovldače ze stránek výrobce? Takže bych měl udělat nějákej hard format celého disku nebo by to šlo přes Recovery?