Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Praskanie v zdroji

Zdravím Vás.
Neviem si dať rady s praskaním v zdroji. Je to zvuk ako keby niekde niečo iskrilo ale nič v ňom nevidím. Vetrák som zastavoval ale ten to nerobí. Myslel som si že by to mohlo byť kvôli ističu pretože pri väčšej záťaži robil niečo podobné. Vymenil som ho za nový ale zvuk z PSU vychádza stále. Na internete som čítal že by to mohol byť studený spoj na nejakej súčiastke a pri zahriatí sa kovy roztiahnu pri čom tam nejako vzniká nedokonalý kontakt a skáče to tam. Ak je to len malá chybička nemám problém chytiť mikro pájku a spraviť to. Lenže v PSU som sa ešte nehrabal tak sa radšej obraciam na Vás. Ďakujem za akúkoľvek pomoc.

Zdroj : Seasonic SS-500ET (500W)
GPU:Sapphire r9 270x OC 2GB GDDR5
CPU:AMD FX 6300
MB:Asus M5A97 EVO R2.0
RAM:2x4GB Kingston HyperX fury 1600Mhz

No, mohol by to byt aj vadny NTC uz som par takych videl roztrhnutych a potom to v nom iskrilo. Alebo prebija niekde v prevodnom traficku skrz poskodenu izolaciu, pripadne to niekedy nevydrzi aj nejaky zvycajne keramicky kondenzator na primare a potom iskri, pricin moze byt viac. Studeny spoj tiez moze byt.

Ano zdroj ta moze zabit. Aj polhodinu po tom jak bol vybraty z elektriky. A aj ked do neho strkas srubovak ked je v elektrike.
Oni nejake zvuky mozu vychadzat odkialkolvek kde je nieco blbo, rozhodne nemusis vidiet iskrenie. Opravit to asi neopravis ptz ako uz bolo pisane moze to byt aj trafom a to nevmenis, nemas za co.
Hlavne si najprv over ze to ide zo zdroja tak ze ho odmontujes z bedne das to vsetko na stol nech vies lepsie posudid odkial to ide, ale ako som uz pisal ked zistis ze to ide z psu mas malo sanci to spravit bez experntych znalosti.

Místo toho, aby tazatel (když tomu nerozumí) ten krám neprodleně odpojil a případně dal odborníkům ke kontrole, tak se tady dlouhodobě řeší pitomosti.

To ještě nevyhořel? Ten zdroj nebo byt...