Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Základní deska, nebere RAM, tak jak má

Zdravím, mám nově koupenou základní desku Night elf B150M.
K tomu mám zakoupené 2x 4GB RAM Kingston DDR4. V návodu je napsané, že RAM se vkládá ob dva. Např 1 a 3, nebo 2 a 4.
Problém je takový, že když vložím RAM, tak jak mají správně být. Tak mi PC při zapnutí zůstane v blackscreenu.
Funguje to pouze tak, když je mám vložené ve slotu 1 a 2, a dva sloty vedle sebe jsou prázdné. Správně bych takhle RAM dávat neměl, ale je to jediná možnost, jak nastartovat PC.
Je mi to zvláštní nevíte proč to nefunguje, tak jak má? Každopádně když RAM zapojím tak jak mají být "1 a 3" (sloty), tak mi skáče červené světýlko na základní desce s chybou mezi
DRAM a CPU. Nevíte, co může být špatně? Nefungující sloty?
Děkuji.

Zkus jen jednu RAM postupně ve všech slotech. Pokud bude jeden modul ve všech slotech funkční, tak zkus aktualizovat BIOS na nejnovější verzi (pokud už ji tam nemáš).
Pokud ani s jedním modulem nebudou některé sloty funkční, tak se s největší pravděpodobností bude jednat o technickou závadu (např. ohnuté piny v patici CPU).

Ako uz bolo napisane spatna je najskor patica cpu.

Taky bych řekl. Ty piny v socketu jsou docela náchylné na poškození - pár desek s vyhnutými piny od "garážmistrů" jsem už viděl. Při troše šikovnosti (a štěstí) se dají bazmečky narovnat např. injekční jehlou.