Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje mi internet na notebooku ale na androidu ano

Mám dvě zařízení na stejném routeru. Problém je, že internet na notebooku nefunguje, ale na androidu ano. Jinak mám WiFi internet, nikoli ADSL. Je připojeno přes Static IP. Zkoušel jsem přeinstalovat ovladače, nepomohlo to, ani převést do továrního nastavení. Jinak jméno routeru je: TL-WR841N. Děkuji předem za rady.

Ano lze. Zkousel jsem z mobilu udělat internetový hotspot přes mobilní internet na notebooku zafunguje jen přes mobil. Ale když se připojím zpět na router, je to problém. Zvláštní je, že přes Android na router funguje WiFi internet

Je připojeno přes Static IP.

to si nastavují jen lidi, kteří ví co dělají. ale na wifi u přenosných zařízení je to nesmysl.
jak máš nastavené parametry tcp/ip?

jiná věc by byla, kdyby se static ip týkalo wan připojení tvého routeru - z popisu to není úplně jasné a je to stejně zbytečná informace, jako že vstup routeru je připojený přes adsl nebo přes wifi anténu.

Tak WAN je od poskytovatele internetu. Z toho routeru píšu z mobilu, jelikož nempisu z notebooku (tam kde nejde internet). Jinak maska 255.255.255.240 a dns nastavil poskytovatel 1.1.1.1. 1.1.1.17. tak když mi funguje z mobilu kladu si otázku proč nejde z notebooku.

měl jsem kdysi stejný problem.. jestli se připojuješ na wifi přes kabel tak ti tato rada bude k ničemu.. ale jestli používáš bezdrát tak ti nejspíše pomůže :).
Jdi do BIOSu a zkontroluj si Bit capability jestli je na disabled... absolutně netuším k čemu to je, na co to je atd.. ale jakmile jsem si to já přenastavil tak mi můj bezdrát na ntb okamžitě začal fungovat.