Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD Seagate 750 GB notebookovy

Dobry den,

prosim o radu s timto problemem:
Kamarad mi prinesl notebook Dell Vostro 3555. Po zapnuti se ani nerozjel, jen problikaly tlacitka, ale display se nerozsvitil. Pri opakovanem zapnuti sedumkrat pipne a nic. Pipani se opakuje (7 krátkých – chyba virtuálního módu na straně procesoru). Cely jsem ho rozdelal, vycistil. Po zapnuti jsem se dostal do biosu, nastavil tovarni nastaveni a reboot. Opet cerna obrazovka, jen problikaly tlacitka. Hdd pri bootu vydaval podivne zvuky. Po vypnuti a znovu zapnuti se dokonce spustil boot z HDD, ale skoncil cernou obrazovkou, stale divne zvuky z HDD. Nabootoval jsem tedy z instalacni flesky Win7 a spustil CHKDSK. Ten bezel nekolik hodin a hlasil nescetne chyb. Po dokonceni restart a uz to HDD ani nenaslo, divne zvuky prestaly.

Vyjmul jsem HDD a zapojil ve stolnim PC. HDD bios detekuje, ale cist z neho nedokaze. Pri restartu uz ho nevidim ani v biosu. Pokud ale pocitac vypnu a znovu zapnu, HDD v biosu je, opet po nejaky cas, pak zmizi, ne samovolne, pri pokusu o boot z CD a nasledne prace s diskem.
Vyzkousel jsem EsetsysrescueCD, nenajde zadny HDD.
Pri pouziti UltimateBootCD v FDISKu nedetekuje zadny HDD. Pri nacitani ovladacu vypise cteni/zapis error.
Pri projizdeni ruznych nastroju pro HDD jeden nastroj zacal pracovat, lepe receno hlasil jednu chybu za druhou. Nicmene s HDD pracoval, domnivam se tedy ze neni zcela mrtvy.
Pri pouziti Seagate programu vypise ze nebyl detekovany zadny HDD.

Dotaz tedy zni, je tento HDD opravitelny a pouzitelny? Pripadne jakym nastrojem?

Pipani s problemem disku zrejme nesouvisi, deje se i po odpojenem HDD, to jdu jeste dale testovat.

Predem dekuji za jakoukoliv radu.

S pozdravem smidla
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš PC sestavu. (karel)

Dobry den,

jeste jsem se v tom trochu stoural. S diskem se mi podarilo pracovat. Fdisk jsem smazal vsechny puvodni partition a vytvoril jsem jednu na celou kapacitu disku. Ovsem stale zustava zasadni problem, je poskozena partition table. Na tu jsem stahl nekolik programu, ale zatim se mi je nepodarilo spustit, protoze jsem je dal na USB a to mi dosovske rozhrani nenacetlo. Skusim nekde pohledat prepisovatelne CD a vypalit to.

S pozdravem smidla.

partition table si vytvoril tym vytvorenim oddielu, nemoze byt poskodena, ked si ju vyvtoril.
Neviem ze o co sa snazis, na disk pust utilitu od vyrobcu (su napr. na UBCD) a kompletny error scan, on ti vypise ze ci je disk este pouzitelny alebo ci ho mas vyhodit.
Ked sa snazis zachranovat nejake data, tak to tymi zapismi a prepisovanim potrebnych veci len este viac hnojis.

Diky za reakci,

ze o co se snazim? Jak rikas, vytvoril jsem oddil, to ano, ale pokud spustim nastroj od vyrobce (ano ten na UBCD) tak vypise ze nenasel zadny HDD. To stejne i eset sysrescue. Jakoze me to hlava nebere.... Ale kdyz opakovane spustim sfdisk, tak s HDD pracuje.

Vostro ma primo v biosu nejaky testy. Kdyz je spustim, vypise to chybu u HDD a baterky (ta je odpojena takze tak). Ostatni komponenty to hlasi jako OK, ale vesele si u toho trikrat pipa stale dokola. (tri pinuti chyba RAM modulu)

Nove uz notas nepipa sedum kratkych, ale tri kratka.

Jo a uz nejde ani nabootovat UBCD, nacitani skonci chybovou hlaskou. Jsem z toho jelen.

Diky smidla.

Co sa tyka toho USB v nejakom dos rozhrani, tak nech ma to USB format oddielu FAT32, a povol si v BIOSe USB legacy support pre storage media. Ale disk musi byt na sata a asi bude treba aj vypnut ahci v biose, ale to uz dnes nejde. Zavisi od toho "dos prostredi" ze jake je stare a ze co pozna.

stale divne zvuky z HDD. Nabootoval jsem tedy z instalacni flesky Win7 a spustil CHKDSK. Ten bezel nekolik hodin a hlasil nescetne chyb.

i kdyby nebyl mrtvý dnes, umře zítra, nemá to vůbec žádnou cenu.

tipuju že už při startu hlásil windows nějakou dobu varování, na které majitel kašlal. tady má výsledek.