Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vykonnostni ekvivalent A64 X2 3800+ 35W od Intelu?

Ahoj,
pomalu mi odumira motherboard a protoze je Socket745, ceka me nejspis upgrade desky i CPU a vlastne vetsiny vnitrnosti PC.
Protoze PC jede casto a dlouho, je velmi dulezita spotreba.

Velmi me zaujal procesor A64 X2 3800+ se spotrebou pouhych 35W, ktery maji napriklad zde:
http://www.alza.cz/amd-dual-core-athlon-a64-x2-3800 -ee-35w-64-bit-windsor-box-socket-am2-d76541.htm

Radsi bych ale zvolil Intel (ciste ze zvyku; pro prostridani:-) ). Jak tak prochazim ceniky, tak ale nikde nevidim nic, co by se vykonnostne, spotrebou a cenove tomuto procesoru rovnalo. To na tohle CPU opravdu nema Intel - co se spotreby za jednotku vykonu tyka - odpoved?
Nejsem pretaktovavac, staci mi solidni, ne maximalni vykon.
No a samozrejme bych si chtel polepsit oproti tomu, co mam ted (Sempron 2800+) :-)

Diky za pripadne nasmerovani; vykriky typu Intel/AMD sux/rulez prosim smerujte z okna do neobydlenych oblasti.

řekl bych, že u intelu bude příkonový ekvivalent (ale méně výkonný) někde u Celeronů 4xx (ty mají taky 35W TDP). Další alternativou jsou pak E4xxx CPU, ale tam je TDP už myslím 2x vyšší, někde kolem 65W

Pokud se ti jedná hlavně o tepelné ztráty, tak je IMHO jasná volba AMD CPU + AMD690 čipset (nezapomeň, že řadič pamětí má taky docela velký příkon..) - nic lepšího v poměru cena/výkon dneska IMHOj. neseženeš...

vykriky typu Intel/AMD sux/rulez prosim smerujte z okna do neobydlenych oblasti.

:-D:-D:-D

Velmi me zaujal procesor A64 X2 3800+ se spotrebou pouhych 35W

Max. spotřeba A64 X2 3800+ EE je spíše 65W a ne 35W jak je uvedeno v popisku - pravděpodobně (?) malá chyba. Přesto se jedná o velmi slušný i relativně úsporný procesor s výbornou cenou.

Velmi nízkou spotřebu (max. 45W) i cenu má v jednojádrech (i slušný výkon):
AMD Athlon A64 3500+ 64-bit EE (45W) Orleans BOX socket AM2, 65 nm.
http://www.alza.cz/procesor-amd-athlon-a64-3500-64- bit-ee--d73715.htm

Díky technologiím jako např. Cool'n'Quiet, úspornému režimu Stop Grant / Halt atd. se může spotřeba v klidu u A64 3500+ 64-bit EE (45W) pohybovat kolem pouze 20W ...

Nízká spotřeba (35W) ještě u touchwoodem zmíněných 65 nm celeronů např.:
product.jsp