Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem akú grafiku do notebooku Dell Inspiron 7010?

Zdravím, chcel by som sa spýtať či by sa dala a ak áno tak akú grafiku by som mohol dať do notebooku Dell Inspiron 7010 (alebo označenie 17R).

RAM je 4 GB, procesor síce i3 2.53GHz ale to stačí, no kameň úrazu je grafika ktorá je integrovaná Intel HD Graphics, z ktorou sa vlastne nedá robiť skoro vôbec nič.

Ak by sa tam dala vymeniť grafika, tak to nemusí byť vôbec niečo silné, stačí adekvátne k procesoru.

Ďakujem vopred za odpovede.
Změna předmětu, původně: Grafika
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

štandartne sa revízie 17R dodávala s doplnenou ATi mobility 5670 grafikou,pokial ju niekde na ebay a spol zoženieš,môžeš si ju vo forme MXM príslušnej revízie doplniť,alebo zohnať dostatok financií a dať si ju u MSI ako u momentálne jedinéhio výrobcu MXM grafík vyrobiť na zakázku.....

Dobrý večer, poradily by ste mi troška konkrétnejšie?

Čo znamená MXM, ja sa do toho vôbec nerozumiem. Ked som pozeral na internete na tu 5670 mobility pri väčšine to mobility chybalo a zdalo sa mi to veľké aby to šlo do ntb.

Samozrejme nechcem do toho dávať veľké peniaze, stačí niečo slabšie aby to utiahlo hry čo vyžadujú max pol giga grafiku(CS GO, fifa...) netreba ani na max detaily viac netreba a aby to utiahlo taktiež Sony Vegas. Ak by bola grafika drahá tak to sa neoplatí do toho ntb dávať

ze hry a sony vegas. no dobre si nas pobavil. na tom deduskovi na podobne vymysly zabudni a ked-tak, kup si notebook hodny 21. storocia s normalnym vykonom.
Ocividne si nepochopil co chcel audax povedat:

štandartne sa revízie 17R dodávala s doplnenou ATi mobility 5670 grafikou,

= nedostatocne na akukolvek novsiu hru, nehovoriac o brzdeni pomalym cpu.

pokial ju niekde na ebay a spol zoženieš,môžeš si ju vo forme MXM príslušnej revízie doplniť,

= vysoko nepravdepodobne a aj ak zozenies, jej funkcnost bude otazna...pretoze ebay = bazar so vsetkymi jeho + a -
Na ebay som len tak narychlo nasiel veci s cenami 47usd a viac. Nehovoriac o tom ze si musis zistit presnu verziu, ktoru potrebujes a ta moze mat ceu uplne inu...proste kopa vydavkov, roboty a rizika kvoli ozivovaniu starej notebook zombie

alebo zohnať dostatok financií a dať si ju u MSI ako u momentálne jedinéhio výrobcu MXM grafík vyrobiť na zakázku.....

= nerealne spravit.

na ebay a spol zoženieš mxm grafiky naprosto bez problémov,aj nové nepoužité od servisákov,ale ako je to v inzerátoch bežné,môžeš naraziť aj na veci úplne v pohode,ale aj na totálne šmejdy,to je všeobecné riziko nákupu čohokolvek cez inzerát,na ebay a cez napr. paypal máš možnosť reklamácie a vrátenia peňazí,to nieje napr. bazoš,ktorý len umožňuje občanom bezplatnú inzerciu na dva mesiace a o nič iné sa nestará,len o možnosť zverejniť inzerát....okrem toho zrejme nepoznáš rozdiel ,čo znamená,keď sa napíše "štandartne sa dodával s ATi 5xxx",to neznamená,že si musí kúpiť práve ATi 5xxx sériu,alebo že tam musí kúpiť práve len túto konkrétnu grafiku,môže siahnuť aj po ovela silnejších kartách,pokial to revízia a prítomnosť zbernice umožní zapojiť......

zjednodušene to napísal už ježekhifi,niektoré revízie tohto dell notebooku obsahovali zbernicu MXM,do ktorej bolo možné pripojiť grafický čip vo forme malej kartičky ,pokial máš revíziu notebooku,ktorá takúto zbernicu má,môžeš si takúto grafickú kartu zohnať na ebay alebo iných inzertných portáloch a pripojiť do notebooku/bežne sa to už nepredáva a jediný,kto dnes tieto grafiky robí pre bežných smrtelníkov je firma MSI a aj to len na priamu objednávku zákazníka/,
pokial Tvoja konkrétna revízia notebooku už MXM zbernicu nemá,tak grafická karta pridať nejakým jednoduchým spôsobom nepôjde,vo väčšine notebookov je grafický čip pevne naletovaný na zákl.doske,takže nejaké pridávanie "doma na kolene" je tým pádom pre bežného užívatela prakticky vylúčené bez špecialneho vybavenia,
okrem toho tieh MXM zberníce tiež majú tri vzájomne nekompatibilné verzie,takže si musíš aj tak naštudovať dokumentáciu k notebooku,alebo pozrieť na stránkach výrobcu,či Tvoja konkrétna revízia notebooku MXM zbernicu má,akej revízie a podla toho potom prípadne pozrieť inzeráty a prípadne MXM grafiku príslušnej revízie zakúpiť,na inzerát sa to ešte bežne predáva,z obchodov to už reálne zmizlo z predaja pred pár rokmi,dnes už si to vyrábajú len niektorí velkí výrobcovia počítačových zostáv výlučne pre svoje potreby a bežným maloobchodným zákazníkom to okrem MSI neposkytuje už nikto ako samostatný tovar....pre ilustráciu prikladám obrázky mxm grafiky

Ja nie som hráč čo chce hrávať GTA 5 a pod. Takže nový ntb nepotrebujem, CSGO mi utiahne ale na 70% mapách mám 20fps čiže nehratelne. Ja na ntb chodím raz za 2-3 dni a aj to na 1-2 hod max ked ma kamoši zavolajú zahrať. Preto by som aspon grafiku doprial tomu dedkovi nech si snimi zahrám a to je všetko, iné hry nepomyslam hrať ešte na tú fifu čo obcas chceme hrať prepojene na telku. Cenovky za ps alebo xbox ci novy ntb su pre mňa zbytočne vyhodené prachy a radsej by som zainvestoval do auta/domácnosti.

Kazdopadne dakujem za odpovede a rady.