Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s internetom

Chcel by som sa spýtať ako je možné že máme doma router na ktorý som napojený káblom. Všetko ide v pohode ale akonahle začne napr. sestra pozerať video cez wifi, tak mna to akokeby odstrihne aby to jej mohlo ist plynule. Proste mne začne všetko lagovať a jej všetko ide, akokeby si router povedal že mne internet netreba a všetko presunul na jej notebook.

ipconfig -all

vypíše ti adresu brány, to by měl být i wifi router.
přihlásíš se na jeho ip adresu / nebo dojdeš k němu a otočíš ho zespodu - má nějaký typ.
jestli je to starý géčkový router, zajdeš zítra koupit nový*

dá se ještě zkusit v nastavení routeru umravnit chování wifi pro tupé mobily -> nastavit vše napevno.
wireless security: wpa2 + aes
wireless bandwidth: 20mhz
wireless channel: volný kanál (celá šířka je 5 kanálů), ať tě neruší sousedi

*) koukám že adsl připojení: jak je ten krám starý? může mu odcházet napájecí adaptér, ale u adsl mívají routery více závad.

Moze to mat vela pricin, ked ta to az tak zbrzdi tak by som za prve skontroloval nastavenia routra (QoS apod) a to PC by som prescanoval na viry v nudzaku s MBAM a eset online scanner a adwcleaner, a ak mas pusteny nejaky torrent tak to vypni. Ptz ak to priorizuje poziadavky 1:1 tak v uvedenych pripadoch to zahlcujes ty a preto potom rozdelenie 1:1 znevyhodni teba.