Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zdroj se odpálil-proč?

Zdravím,
Před nedávnem jsem koupil starší PC sestavu. Základní deska:
Gigabyte GA-945GCMX-S2.CPU: Intel Xeon E3110, Grafika: Asus Gtx 470,RAM: Patriot 4GB DDR2. Nainstalovaný systém byl W8.1. Vše bylo v pořádku až jednou jsem na počítači nechal pausnutou hru a odešel dál od PC. Vzápětí jsem slyšel ránu a počítač byl vyplý. Zdroj byl dosti cítit takže je s největší pravděpodobností viníkem. Byl to zdroj Xilence Xp420. Odzkoušel jsem dále desku na jiném slabším zdroji a z desky naštěstí není toast. Můj dotaz je: Co mohlo být příčinou chyby zdroje? Přehřátí však nemohu vyloučit jelikož jsem nezkontroloval zda-li se větrák točil. A na fórech jsem četl, že se větráky někdy na těchto zdrojích samy vyply.

To neni o znacke, vsetky starsie zdroje (a niektore dnesne sracky) maju slabsie 12V vetvy ptz stare PC potrebovali vykon na inych vetvach. Nove PC zeru ale vsetko z 12V.
Ja osobne asi by som nejaky Seasonic moderny ca. 500W-550W. Ale da sa aj ine lacnejsie ak je financna nudza, vsimaj si aj vykon na 12V vetvach, ak tam je dokopy aspon 400W tak by to malo byt ok. (ale vyhni sa vyslovenym lowendom, eurocase a podobne radsej nekupuj. Na hlavnej stranke poradne je navrchu pripnute vlakno o zdrojoch)

U datove site nezbyva nez to risknout.

Mam UPS a mel jsem na ni pripojenou i datovou sit proti prepeti. Bohuzel, ac mi poskytovatel pridal na rychlosti 100Mbit, ja se dostal na nejakych 25Mbit. Zjistoval jsem dlouhou dobu, cim to je, obvinoval poskytovatele s prilisne agregace, az jsem odpojil datovou sit z prepetove ochrany a razem jsem mel 100Mbit download. Zjistoval jsem teda na webu, co to je a zjistil jsem, ze vubec nejsem sam a toto je zcela bezna zalezitost minimalne v SOHO segmentu.

Mno dobrá, takže abych to shrnul co je v mém PC: MB: Gigabyte GA-945GCMX-S2, CPU: Intel Xeon E3110, GK: ASUS GTX 470, RAM: PATRIOT 2x2GB DDR2, HDD: SATA 5,4 ot./min.. A na case 1xUSB 3.0, 2xUSB 2.0, jacky na zvuk a E-SATA. Dále mám v case 1x 240mm větrák a 2x10mm větráky. Uvažoval jsem o koupi tohoto zdroje: https://zdroje.heureka.cz/seasonic-s12ii-520-f3/#s ection. Co si o tom myslíte? Ustojí to ten zdroj?