Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade z WN 10 32x na 64x

Dobrý den
Na SSD disk jsem si nainstaloval OS windows 10, ale nainstalovala se mi 32 bitová verze. Podle pokynů na Microsoft stránkách jsem si 64x verzi nainstaloval na flashdisk. Když spustím PC s vloženým flashdiskem, vše probíhá v pořádku, ale při výběru umístění mi program vypíše chybu: ,,Vybraný disk má tabulku oddílů MBR. V systémech windows lze systém instalovat pouze na disky GPT.´´
V instalaci dál nelze pokračovat ani po formátování. Nevím, o jaké zkratky se jedná, prosím proto o radu.
Děkuji

Nic si neposkodil.
Bud tu instalacku nabootuj v legacy mode (UEFI boot nastavis na disabled alebo v boot menu vyberes polozku bez UEFI), alebo ked to chces mat nainstalene v uefi mode tak zrus na disku ten MBR nech si instalator urobi GPT, da sa to rozne, konvertovat sa da aj v gparted apod, alebo v instalacke je prikazovy riadok a tam je diskpart, disk sa kompletne maze pomocou list disk, select disk cislo, clean.

Alebo mozno bude aj stacit ak v instalacke zrusis vsetky oddiely a kliknes na miesto bez oddielu a next. Nevytvaraj oddiely ani nic neformatuj. Ale ked MS pinda lebo v MS su magori tak mu tam treba urobit ten GPT, bud skonvertovat MBR na GPT, alebo zmazat koplet disk. Alebo NEbootovat v UEFI mode.

UEFI boot je jedno nastavenie BIOSu, neni to u kazdeho zariadenia extra. Ked UEFI boot vypnes, tak nemas vobec USB stick? Tak ho mas blbo vytvoreny.
Potom bud si vypal gparted a skonvertuj MBR na GPT (//edit: tak ani gparted to nevie konvertovat, len vsetko zmazat a vytvaorit GPT), ak ten disk je cely prazdny tak v instalacke - moznosti opravy - prikazovy riadok, spust diskpart a pis do neho
list disk
select disk SPRAVNE_CISLO
clean
exit
A instaluj.

Děkuji za radu, po několika zapnutí a vypnutí mi BIOS ten flashdisk našel. Takže Vám nyní píši z nainstalovaných WN 10 64x. Jen se chci ještě zeptat, zda musím spouštět PC pořád z legacy, nebo mám nastavit všechno zpátky do továrních nastavení? Chci si do PC ještě přidat starý disk.
Děkuji za trpělivost. :-)