Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhrada za GTX 770?

Zdravím borci mám hernú grafiku Nvidia GeForce GTX 770, ale bohužial už sa chystá do večných lovíšt.Akú hernu grafiku by ste mi doporučili ako náhradu ktorá nemá problém zvládnuť aj nové hry.
Ostatné komponenty:
Matičná doska - Asus P6T SE, Procesor Intel i7 - 4 jadro 2,67MGh (možnosť pretaktovať)+ prídavný aktívny chladič Inter Cooler , Grafická karta: GeForce GTX 770 (Neviem či 2 alebo 4GB keď si dám do spustiť ukazuje mi tam 4000MB ale pri kúpe bolo 2GB) DDR5 256bit, RAM 8Gb (Corsair XMS3 (Kit 4x2GB) 1600MHz DDR3, CL9 (9-9-9-24)) , HDD: 500 GB SATA. ZDROJ Fortron Blackpower 450W .

Ďakujem.

Lepší zdroj mám v pláne časom, teraz potrebujem aspon tu grafárnu nejakú hernú 6GB by to malo v pohode utiahnut čo som sa informoval len neviem ktorú.Takisto aj RAMky pojdu hore, len teraz treba tú grafika lebo mi už dlho nepojde.Rátam že pojde dni :D nie mesiace.

Len podla mna nejde ako ma da sa zistit ci su s nou problemy nejakym softom?Lebo ja obcas ked pustam PC tak uz pri pustany mam ciary a kocky cez obrazovku a musim len pouzit tvrdy reset tak 2-3x a potom to uz ide okey.Kamarat ma 1070 a ide mu to okey.

Dovolim si te upozornit, ze tvuj procesor "Intel i7 - 4 jadro 2,67MGh" je znacne zastaraly. Ze je to i7 je sice hezke, ale mezitim vyslo dalsich 5. generaci procesoru i7, takze by byvalo dobre, kdybys specifikoval, co presne mas za procak a ne jen i7.

Pokud nemas nejakou Extreme verzi jako je i7-980, tak ve vetsine novych her nemas sanci a procesor nezvladne grafiku krmit. Ja mel donedavna i7-950 a tenhle procesor je o 50% pomalejsi nez dnesni i7-7700 a tudiz zapomen, ze by ve vetsine her dokazal vytizit i tu GT1060/6. Samozrejme vzit ji muzes, ale plne ji v mnoha hrach nevytizis, zase ale budes mit zaklad a dobrou grafiku az se rozhodnes pro kompletnejsi obnovu PC.

Jak pisu, ja mel i7-950 a to i7-920 je asi o 7% pomalejsi.

Pod GTX1060/6 je GTX1060/3, ktera by tobe plne dostacovala na ten procesor, ale obecne je ta karta dost zmrsena, pod ni je GTX1050Ti, se kterou si zase nejsem jistej, jestli by to preci jen nebylo malo.

Jestli proste neni v planu vyhled na nekolik let dopredu upgrade pocitace (procesor + deska + RAM), tak ciste jako nahrada GTX770 ti bude stacit GTX1060/3. Pokud bys uvazoval o necem lepsim s tim vyhledem upgradu, tak GTX1060/6 pripadne zvaz i GTX1070.

Urcite ale minimalne zkus pred koupi nove grafiky ten zdroj, je to opravdu zhruba pul na pul, ze to nemusi byt grafikou ale zdrojem.

---

Edit: To i7-950 jsem mel mirne nataktovane a stejne bylo priblizne o polovinu pomalejsi nez soucasne i7-7700. Ty mas i7-920, ktere slo taktovat lepe, takze se mozna dostanes na stejny vykon jako jsem mel ja, ale proste to nepomuze a je to proste na dnesni hry uz slabe. Samozrejme to ze grafika v dnesnich hrach nepobezi na 100% neznamena, ze ji nemuzes mit, to uz je na tobe.

Já bych s tímhle nesouhlasil už kdysi mě bylo tuto řečeno že k tomu CPU co jsem měl je GTX560 až moc a že nejede na svoje max,světe div se po výměně za tu GTX770 výkon někde jinde s tím Athlonem X4 640 co jsem měl takže tohle je jeno tipování že nebude CPU stíhat.Jinak ta GPU je žravá 230W jak píšu hore a ten PSU 450W na hraně.

Ono to zavisi na konkretnich hrach. Ale enginy novejsich her umi vytizit procesor a naopak, pokud je procesor prilis slaby, tak se zvyseni vykonu nekona.

Ja jsem samozrejme nejake testy delal a ona k tomu procesoru docela dobre sedela moje GTX570, vzdyt je take jen o rok a pul novejsi. Pocitam, ze GTX770 uz byla pro tazatele na hrane toho, co dokazal procesor zpracovat a pokud hleda nahradu, tak GTX1060/3 bude mit cca. odpovidajici vykon.

Jinak neteoretizuji, zkusil jsem si par testu GTX1070 a tudiz vim, ze ta karta je totalni overkill a vim z recenzi o kolik je GTX1060/6 slabsi, tudiz i ta je zbytecna, pokud jen hleda nahradu za predpokladane odeslou kartu. Ale znovu opakuju, nepremlouvam ho, aby nesel do te GTX1060/6, muze to v nekterych hrach pomoct a hlavne muze mit zaklad do budoucna, pokud se rozhodne pro kompletnejsi upgrade.

A obtezoval jsi se precist neco z toho co tu pisu?

Ma obstarozni procesor! Kdyz uz mu ches radit Radeona, proc aspon nezvolils RX580/4. Vzdyt on na tom procesoru nemuze jit na zadne vyssi rozlizeni nez fullHD a v novych hrach, ktere tezi z vykonneho procesoru a zaroven i z graficke pameti, se stejne nechytne. Jaky teda ma pro nej vyznam brat 8GB VRAM, kdyz to v zivote nezaplni.

Mimochodem Radeony stejne nejsou a nebudou.

zjišťujeme - neznámý termín dodání

Zdravim ludia, vela ludi mi radilo bazarovu GTX 1060 Gaming 6G, lenze na bazosi toho moc neni a ked je tak je to za prehnanú cenu.Oplatí sa kúpiť aj inú GTX 1060 6GB alebo len gaming?Popr. link na inzerát na danú grafiku alebo sa pozerat úplne po inej.Ďakujem.Čím skor ked tak zoberem ju aj tento týžden.